Вінниця
01.10.2023
17.45° C
Вгору

В Вінниці посилять систему оповіщення про повітряну загрозу: причини і очікування

Вінницька міська рада оперативно відреагувала на звернення вінничан про посилення системи оповіщення населення. Фахівці департаменту цивільного захисту визначили місця розміщення додаткових гучномовців на території Вінницької міської територіальної громади. А сьогодні, 31 серпня, виконавчий комітет міської ради затвердив відповідний кошторис робочого проєкту. Усього планується встановити 15 додаткових гучномовців. Вони розташовуватимуться в різних районах міста та громади, щоб забезпечити покриття сигналом оповіщення максимального числа людей. 

Російська агресія в Україні триває вже понад півтора року. Військові РФ періодично завдають ракетних і безпілотних ударів по всій країні. Це підвищує потребу в якісному інформуванні населення про повітряну загрозу.

Департамент цивільного захисту Вінницької міської ради повідомляє, що фахівці вивчили можливі місця розміщення додаткових гучномовців і проаналізували звернення вінничан. Це зроблено для того, щоб інформування про можливу небезпеку було максимально ефективним.

«Встановлення додаткових елементів системи оповіщення на території Вінницької територіальної громади дозволить забезпечити якісне інформування населення про ймовірну загрозу. Оскільки важливо, щоб мешканці нашої громади мали змогу вчасно відреагувати на небезпеку», – зазначив директор департаменту цивільного захисту Олег Парфілов.

Також він додав, що у цьому році планується встановлення мінімум 5 таких гучномовців на території Вінницької територіальної громади.

Варто нагадати, що у Вінниці створені різні види оповіщення у разі екстрених ситуацій. Так, якщо з гучномовців системи оповіщення лунатиме церковний дзвін – йдеться про сигнал хімічної небезпеки. Сигналом радіаційної небезпеки є звук дзвону на сполох (дзвону в набат). Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потягу. Після такого сповіщення потрібно увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin