Вінниця
01.10.2023
14.95° C
Вгору

У Вінниці завершується асфальтування вулиць приватного сектору на умовах співфінансування

Уже другий рік Вінницька громада, як і вся Україна, живе в умовах повномасштабної війни, коли всі її зусилля націлені на підтримку Збройних Сил України. Це пріоритет №1. Втім, очікування Перемоги, не ставить на паузу й потреби людей, задоволення яких, зокрема, підкріплене їхньою власною ініціативою та участю. Так, уже кілька років поспіль міська влада підставляє плече допомоги мешканцям приватного сектору, котрі послуговуючись інструментом співфінансування, прагнуть покращити дорожню інфраструктуру в своїх мікрорайонах. Завдяки такому об’єднанню ресурсів, шляхове полотно цьогоріч заасфальтували вже на 19 вулицях і роботи тривають.

Вчора, 14 квітня, асфальтування виконували на 1-му провулку М. Хвильового. Тут, згідно із планом, свіже покриття постелили на 300 м дороги. Як розповіла голова комітету мікрорайону Ольга Ковальська, до цього моменту її періодично підсипали та грейдерували, а тепер дочекалися капітального ремонту.

«Відтоді, як провели каналізацію на цій вулиці минуло два роки, необхідні для того, щоб влігся ґрунт. Весь цей час люди знали, що буде асфальтування, оскільки долучилися до програми співфінансування, але навіть не сподівалися, що це вдасться зробити під час війни, – каже голова комітету мікрорайону Корея Ольга Ковальська. – Ми дуже вдячні міській раді за підтримку. А також підряднику, який у нас дуже гарний і якісно виконує роботи».

А секретар комітету мікрорайону Корея Людмила Голуб зі свого боку подякувала мешканцям за небайдужість та активну позицію: «Всі задоволені, що роботи продовжуються, навіть незважаючи на воєнний стан. Потихенько наша Корея, разом із усім містом, рухається в Європу».

За процесом укладання асфальту уважно спостерігав і військовослужбовець Володимир Сосновський. Чоловік висловив сподівання, що нове шляхове полотно прослужить довго. А його дружина відзначила, що за короткий час вулиця змінилася до невпізнання. «Тепер наші двійко дітей зможуть кататися на велосипедах та скейтах поблизу дому. Для нас же, дорослих, важливо, що тепер матимемо цивілізовані умови: не буде нестися у двір глина та відсів, коли йде дощ», – каже Елеонора Сосновська.

За словами голови Асоціації органів самоорганізації населення Наталії Панчук, до асфальтування доріг у приватному секторі приступили щойно потепліло. Бригади підрядників використовують кожну погожу днину по-максимуму і йдуть із дотриманням графіків. Тож, уже до кінця серпня всі роботи будуть завершені. А це понад 21 вулиця та провулок.

«Створення якісної інфраструктури надзвичайно важливе в будь-які часи, а в умовах війни тим паче. Адже дозволяє підвищувати рівень життя як нашим мешканцям, так і вимушеним переселенцям, а також воїнам, які повертаються додому. Тепер, із рівненькою дорогою, буде зручно усім: люди зможуть із комфортом йти на роботу, а діти – у садочки та школи. Безперешкодно доїжджатиме й карета швидкої, пожежна машина та інші служби», – каже Наталія Панчук.

Для асфальтування використовуються сучасні технології. Роботи виконуються у кілька етапів, які включають формування основи покриття, за допомогою кількох шарів щебеню різної фракції, заливку підготовленої суміші та благоустрій територій.

«Таке покриття може витримати значні навантаження та температурні коливання. І важливо, що прослужить чимало років людям, які там проживають, – розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Юрій Семенюк. – За час дії, програма співфінансування асфальтування довела свою ефективність. Зробивши свій внесок, люди з більшою відповідальністю та турботою ставляться до виконаних робіт. Це спонукає й міську раду охоче йти назустріч таким ініціативам».

Незабаром асфальтоукладач працюватиме ще на двох ділянках доріг – вул. Учительська та пров. Пластовий.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin