Вінниця
30.03.2023
7.02° C
Вгору

У Музеї Вінниці презентували концепцію відновлення садиби Львовича. ФОТО

У п’ятницю, 23 вересня, у Вінниці презентували “Реставраційну концепцію відновлення садиби Львовича”. За повідомленням команди Музею Вінниці, що розміщується в цій архітектурній пам’ятці та наразі закритий для відвідувачів, концепція є орієнтиром, як у майбутньому виглядатиме приміщення Музею.

 

Як йдеться на Facebook-сторінці Музею Вінниці, презентація концепції відбулась в під час круглого столу “Сталі практики роботи з нерухомими об’єктами культурної спадщини” в межах Днів європейської спадщини.

– Музей Вінниці існує з початку лютого цього року. Цьому передувало майже п’ять років діяльності Центру історії Вінниці. Наразі Музей закритий для відвідувачів, адже приміщення в якому ми перебуваємо – садиба Львовича – потребує реставрації та адаптації для виставкових потреб, – зазначено в дописі Музею.

Так, відповідно до опублікованого документа, заходи з відновлення садиби можна умовно поділити на декілька етапів: заходи з реставрації опорядження екстер’єру, реставраційні доповнення композиції фасадів, заходи зі збереження та реставрації інтер’єрів тощо.

 

Під час виконання зовнішніх робіт пропонується відновити мощення тераси, декоративні навершя башт на даху, а також відтворити втрачену автентичну дерев’яну мансарду та балкони.

Реставраційні заходи всередині будівлі серед іншого передбачають відновлення оригінальних дверей, відтворення втрачених кахельних печей, опорядження стін та багато іншого.

 

 

Детальніше з концепцією реставрації садиби можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, у 2018 році, в рамках циклу “Місця Української революції у Вінниці” “Вежа” підготувала матеріал про садибу Львовича. Детальніше про історію цієї будівлі – за ЦИМ посиланням.

У 2020 році Кабмін передав у власність Вінниці дві пам’ятки архітектури: садибу Львовича та “Шоколадний будинок”.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin