Вінниця
08.09.2024
14.19° C
Вгору

Гепатит А на Вінниччині: яка зараз ситуація у громаді?

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що епідеміологічна ситуація поступово стабілізується. Так, на території Вінницької громади за минулу добу не було зареєстровано нових випадків захворювання. Станом на 7 листопада у міських закладах охорони здоров’я під постійним наглядом лікарів перебуває 37 пацієнтів, у тому числі 3 дитини, у яких виявлено вірусний гепатит А, 3 – з підозрою на хворобу. Також 86 пацієнтів уже виписали після завершення стаціонарного лікування під подальше спостереження сімейних лікарів.

Окрім того, фахівці департаменту охорони здоров’я ВМР наголошують, що вірусний гепатит А передається фекально-оральним шляхом. Заразитись ним можна через брудні продукти харчування та воду, а також через контакт зі слиною і виділеннями хворої людини. Основні симптоми включають втому, нудоту, біль у животі, іноді підвищену температуру тіла, жовтяницю.

«Динаміка захворюваності на вірусний гепатит А у Вінницькій громаді наразі дещо стабілізувалась, проте ми все одно закликаємо громадян дотримуватись певних правил, які дозволять мінімізувати ризик захворіти. Зокрема, ми закликаємо не нехтувати правилами особистої гігієни, добре мити фрукти й овочі перед їх вживанням та пити лише бутильовану або кип’ячену воду, яку слід кип’ятити впродовж 5 хвилин. І варто наголосити, що при перших же симптомах хвороби слід одразу звернутись до свого сімейного лікаря. При належному лікуванні летальність від цього захворювання є вкрай низькою, й значна частина інфікованих повністю одужують.», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Також він додає, що після перенесеного захворювання на гепатит А у людини на все життя формується імунітет.

Варто зазначити, що в середньому інкубаційний період гепатиту А триває від 14 до 28 днів. Основні симптоми, які спостерігаються при хворобі:

  • виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту;
  • діарея;
  • блювота;
  • неприємні відчуття в животі;
  • важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі;
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) – буває у 70% дорослих людей.

Фахівці департаменту охорони здоров’я наголошують, що не всі ці симптоми можуть проявлятись в інфікованої людини. Тому при погіршенні самопочуття ні в якому разі не можна займатись самолікуванням. Слід одразу звернутись за допомогою до медиків. Лише лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо подальшого лікування хвороби.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin