Збирала дані про енергетичні об’єкти Вінниччини: затримали жінку, яка шпигувала для рф
Викрито та затримано 46-річнну жінку, переселенку з прифронтової області, яка діяла на користь спецслужб країни-агресора.
Про це повідомляє Вінницька обласна прокуратура, як передає ЦВД.
“Затримана у вересні цього року була завербована російськими спецслужбами через телеграм-канали, що пропонували швидкий заробіток. За завданням «куратора» жінка здійснювала збір інформації щодо об’єктів енергетичної інфраструктури регіону, зокрема вивчала рівень їхньої захищеності від ракетно-бомбових ударів та фіксувала наслідки попередніх обстрілів. Так, у вересні поточного року вона провела розвідку та фотографування однієї з енергетичних підстанцій Вінниччини, за що на власний криптогаманець отримала грошову винагороду. Згодом жінка прибула до іншої локації для проведення розвідки наступного енергетичного об’єкта, який за задумом агресора очевидно мав стати ціллю чергової атаки. Завдяки оперативним діям правоохоронців та інформуванню небайдужих громадян її затримано безпосередньо під час виконання завдання. Під час проведення першочергових процесуальних дій підозрювана визнала свою співпрацю з представниками ворожих спецслужб”, – йдеться у повідомленні.
На цей час їй повідомлено про підозру у вчиненні державної зради (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Прокурорами підготовлено клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді безальтернативного тримання під вартою. Слідчі дії тривають. Перевіряється можлива причетність затриманих до інших злочинів, учинених на шкоду України.
“Закликаємо не бути байдужими, пильнувати та повідомляти про підозрілу діяльність. Кожне повідомлення може допомогти запобігти ракетним ударам, диверсіям та іншим злочинам проти держави. Разом ми зможемо зміцнити безпеку регіону та протидіяти ворогові. Пильність кожного — це внесок у перемогу України!” – підсумовують у прокуратурі.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.




