Вінниця
20.03.2025
9.2° C
Вгору

Як збільшити продуктивність ноутбука: перевірені способи

Реклама

Продуктивність лептопа свідчить про те, як швидко й ефективно він здатний справлятися з робочими завданнями. Згодом навіть топові моделі стають дедалі менш зручними в експлуатації: погано завантажують великовагові програми, зависають за одночасного відкриття кількох файлів, починають швидко перегріватися. Іноді подібні проблеми означають, що пора відправляти стару техніку на смітник і купувати нову. Якщо це входить у ваші плани, можна вибрати ноутбуки в магазині ALLO з топовими показниками потужності. Якщо ж заміна поки що не передбачається, варто спробувати збільшити продуктивність у домашніх умовах.

Оптимізація операційної системи

Почати роботу треба зі змін в ОС:

  1. Видалити ПЗ, яке вам уже не потрібне. Використовуйте вбудовані засоби Windows або macOS, щоб деактивувати застосунки, які ви не використовуєте.
  2. Вимкнути автозавантаження зайвих програм. У Windows зайдіть у «Диспетчер завдань» → вкладка «Автозавантаження». У macOS це робиться через «Системні налаштування» → «Користувачі та групи»→ «Об’єкти входу».
  3. Видалити тимчасові файли та кеш. Можна використовувати «Очищення диска» або сторонні програми, як-от CCleaner.

Збільшення пам’яті

Якщо ваш ноутбук підтримує заміну або додавання модулів пам’яті, встановіть більше RAM. Мінімум оперативної пам’яті для комфортної роботи у 2025 році — 8 ГБ. Для складних завдань на кшталт програмування або вебдизайну рекомендується 16 ГБ і вище. Також допомагає заміна HDD на SSD. Твердотільний накопичувач може значно прискорити завантаження операційної системи, програм і файлів. Можна просто доповнити наявний жорсткий диск за допомогою SSD — так ресурс лептопа буде максимальним.

Загальні рекомендації

Для апгрейда комп’ютерної техніки використовуються такі поради:

  1. Встановіть високу продуктивність у налаштуваннях електроживлення. Windows: Панель керування → Електроживлення. MacOS: Системні налаштування → Батарея.
  2. Переконайтеся, що всі драйвери оновлено. Це особливо важливо для графіки та процесора. Встановіть останню версію операційної системи.
  3. Використовуйте легкі програми замість ресурсомістких (наприклад, замініть Chrome на Firefox або Edge).
  4. Вимкніть анімацію та візуальні ефекти (Windows: Система → Додаткові параметри системи → Швидкодія).
  5. Перевірте систему охолодження: пил може перешкоджати нормальному тепловідведенню, через що процесор знижує частоту. Треба замінити термопасту на процесорі, якщо ноутбук старий.
  6. Якщо вам потрібна висока продуктивність для графіки або ігор, можна добавити зовнішню відеокарту з магазину ALLO у Вінниці (за умови підтримки вашим ноутбуком).
  7. Використовуйте оптимізатори операційної системи, наприклад Advanced SystemCare, Razer Cortex для ігор.

Дотримуйтеся цих простих рекомендацій — і ваш ноутбук буде «літати», як у перші дні після покупки.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin