Уряд дозволив підприємствам критичної інфраструктури бронювати більше працівників

Кабінет Міністрів прийняв постанову, що дозволяє підприємствам, які обслуговують об’єкти критичної інфраструктури в секторі життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
“Відсоток бронювання підвищується з 50% до 75%, що допоможе зменшити кадровий дефіцит у сфері комунальних послуг. Ці критично важливі зміни ініційовані міністерством для забезпечення безперебійної роботи таких підприємств в умовах воєнного стану”, – йдеться у повідомленні.
Зокрема, мовиться про бронювання фахівців, які забезпечують теплопостачання, водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.
Завдяки цьому рішенню комунальні підприємства зможуть працювати стабільніше та швидше реагувати на аварійні ситуації. Крім того, для таких підприємств знижено вимоги до критеріїв щодо розміру заробітної плати працівників, які підлягають бронюванню.
У міністерстві підкреслюють, такі рішення допоможуть громадам ефективніше планувати свою діяльність і уникати перебоїв у постачанні води, тепла та інших основних послуг.
Також уряд скасував вимоги щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості для енергетичних компаній, які постраждали від війни.
До списку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).
У Мінекономіки нагадали, що подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал “Дія”. Бронювання відображатиметься у застосунку “Резерв+” і діятиме до одного року.