Вінниця
15.11.2024
0.26° C
Вгору

У Вінниці вивчають нові підходи до ремонту люків

У громаді почали застосовувати нові підходи та європейські технології для ремонту люків. Учора, 9 жовтня, на одній з вулиць міста вперше оновили каналізаційні та водопровідні люки за допомогою сучасних сумішей замість традиційного бетонування.

Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.

“Саме по каналізаційному та водопровідному господарстві у нас найбільша кількість люків, які потребують заміни, тому й почати вивчення нових технологій в цій сфері вирішили саме з них. Трохи краща ситуація в тепловому та шляховому господарствах. Але загалом заміни потребують близько половини усіх люків в місті. Проаналізувавши з якою періодичністю замінюються люки у нас і як до цього питання підходять в інших містах, і не лише в Україні, а й за кордоном, ми знайшли підприємство, яке готове поділитися новими технологіями та має позитивний досвід роботи в регіонах”, – розповідає заступник директора департаменту міського господарства міськради Ігор Розборський.

Наприклад, лише по КП “Вінницяоблводоканал” щорічного оновлення потребують приблизно 600 люків. А загальна кількість люків, якими опікується підприємство, за словами заступника начальника КП “Вінницяоблводоканал” Віталія Коваля, складає близько шести тисяч.

Перші люки за новою технологією встановили на вулиці Миколи Оводова. Новими антивандальными люками замінили старі, які просіли з часом. Роботи стартували приблизно о 9.40, а ближче до 13.00 по відремонтованих ділянках уже поїхали авто.

Замість традиційного бетонування в процесі робіт використовується спеціальна суміш. Вона застигає за лічені хвилини. Далі ділянка асфальтується і уже приблизно за годину рух проїжджою частиною відновлюється.

“Цю суміш можна використовувати як разом новими люками нашого виробництва, так і з іншими. Встановлені люки безшумні при наїзді на них та антивандальні. Також ми встановили один так званий плаваючий люк, він запресовується в асфальт та “живе” разом з дорогою і не несе навантаження на плиту перекриття та колодязь люка”, – розповідає представник компанії-виробника Сергій Власюк.

Він переконує, що такі люки мають гарантійний термін експлуатації в 5 років, але на практиці можуть стояти і десять та більше років.

“Це досить непогано, якщо враховувати, що нині ми використовуємо полімер-пісчані люки, термін використання яких зазвичай складає близько двох років, залежно від погодних та експлуатаційних умов”, – зазначає представник КП “Вінницяоблводоканал” .

Таким чином, як зазначають в департаменті міського господарства, використання нового підходу до ремонту люків дозволить зменшити періодичність їх ремонту та відтак і витрати на їх обслуговування.

За встановленими вчора люками деякий час спостерігатимуть як вони себе зарекомендують. Фахівці дивитимуться чи використання нової суміші не призведе до просідання люків, вивчатимуть чи зручно ними користуватися під час виконання аварійних та ремонтних робіт на мережах. При позитивних результатах, ці люки та технології швидко застигаючої суміші застосовуватимуть і на інших ділянках, і не лише фахівці КП “Вінницяоблводоканал”, а й інших комунальних служб міста.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin