Вінниця
18.07.2026
28.81° C
Вгору

У найближчі години на Землю неконтрольовано впаде супутник NASA вагою 600 кг

Великий супутник NASA, який майже 14 років перебував на орбіті, незабаром увійде в атмосферу Землі. За попередніми прогнозами, це може статися 10 березня.

Про це йдеться в матеріалі Space, пише ТСН, передає ЦВД.

Апарат запустили у серпні 2012 року разом із супутником-близнюком Van Allen Probe B для вивчення однойменних радіаційних поясів Землі — зон підвищеної радіації, що оточують планету й захищають її від сонячного та космічного випромінювання. Попри те що місію розраховували на два роки, обидва апарати пропрацювали значно довше — до жовтня 2019 року, зібравши великий масив даних про динаміку радіаційних поясів і космічну погоду.

Маса супутника становить близько 600 кг, утім переважна її частина згорить під час проходження крізь атмосферу. Водночас NASA та незалежні експерти не виключають, що окремі металеві компоненти здатні витримати нагрівання й досягти земної поверхні. Ризик заподіяння шкоди людям чи майну оцінюють як украй малий — приблизно 1 до 4200, або близько 0,024%. Така низька ймовірність зумовлена тим, що близько 70% площі Землі вкрито океанами, а населені регіони займають відносно невелику частку суходолу.

Читайте також:

Втікав від мобілізації: Українець перелетів до Румунії легкомоторним літаком

У квартирі вінничанина знайшли гранату та боєприпаси

Український банк заблокував рахунок клієнтці через “немиту голову”

У Вінниці на Вишенському озері з-під криги дістали тіло жінки

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin