Вінниця
21.04.2025
16.87° C
Вгору

У Чорнобилі помітили нове стадо оленів

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника зафіксували рідкісне явище – там з’явилося ціле стадо благородних оленів. Наразі відомо, що воно налічує рекордні 23 особини.

Це підтвердили під час щорічних маршрутних обліків копитних тварин. Цікаво, що порахувати тварин вдалося у незвичний спосіб – за допомогою залишених екскрементів, пише 24 канал.

Оскільки копитні залишають фекалії до 20 разів на добу, це дозволяє точно визначити не лише кількість тварин, а й маршрути їхнього пересування.На зображенні може бути: олень та текст

Окрім того, вчені застосовують методи візуального спостереження. Найчастіше тварин помічають із транспортного засобу – побачивши машину, олені зупиняються, насторожено спостерігають, а потім зникають у заростях.

Іноді для спостереження за копитними доводиться маскуватися в природному середовищі.

Аналіз зібраних даних також засвідчив, що в заповіднику зросло навантаження на пасовища.

Як наслідок — зменшення запасів сухої трав’яної маси, що, своєю чергою, позитивно впливає на біорізноманіття та знижує ризики виникнення масштабних пожеж.На зображенні може бути: олень та текст

Раніше працівники заповідника вже відзначили збільшення чисельності червонокнижних коней Пржевальського та благородного оленя. Саме останній вид продемонстрував рекордне зростання – виявлене стадо з 23 особин є найбільшим за весь час спостережень у заповіднику.

«Загалом, результати весняних обліків та спостережень свідчать про позитивну динаміку: чисельність окремих видів зростає, ареали розширюються, а пасовища активно використовуються», – підсумували у Чорнобильському заповіднику.

Тварини у Чорнобильському заповіднику: що про це відомо

Після аварії на ЧАЕС у 1986 році майже вся територія в радіусі 30 км була евакуйована. Але природа не залишилася пустою. За понад 30 років у зоні оновилися популяції вовків, рисей, лисиць, кабанів, оленів, козуль. Птахи, зокрема орли, сови, чорні лелеки, гніздяться у великій кількості.

А як щодо радіації

Відомо, що радіаційне тло в зоні – неоднорідне. Є «гарячі точки», де рівень значно перевищує норму. Але є й місця, де рівень радіації вже близький до природного фону. У більшості тварин немає зовнішніх ознак мутацій.

Але на клітинному рівні вчені фіксують деякі генетичні зміни (наприклад, зниження імунітету або підвищена мутаційна активність).

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin