Вінниця
14.12.2024
-11.02° C
Вгору

Створювали сотні фейкових акаунтів щодня: двоє вінничан організували ботоферму

Кіберполіція та слідчі Вінницької області спільно з СБУ викрили двох вінничан, які за грошову винагороду створили проросійську ботоферму. Один із фігурантів наразі взятий під варту, а його спільниця перебуває під домашнім арештом. Обом підозрюваним загрожує до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомляє поліція Вінниччини.

Вінницькі кіберполіцейські та слідчі відділення поліції №1 ВРУП ГУНП області спільно з кіберфахівцями обласного Управління СБУ під процесуальним керівництвом Вінницької окружної прокуратури викрили двох мешканців обласного центру, які організували діяльність ботоферми шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку.
Заради «легкого заробітку» фігуранти придбали спеціалізоване обладнання і десятки тисяч сім-карток українських операторів мобільного зв’язку.

створювали сотні фейкових акаунтів щодня: поліція вінниччини припинила діяльність ботоферми з ворожою пропагандою

Щоденно ділки забезпечували реєстрацію сотень фейкових акаунтів у відомих соціальних мережах, у тому числі заборонених на території України.
За оперативною інформацією, фігуранти за допомогою платіжних сервісів рф могли продавати новостворені облікові записи агентам країни-агресора, які у подальшому використовували їх для проведення ІПСО та поширення закликів до українців ухилятися від мобілізації.
Правоохоронці провели обшуки у приміщеннях вінничан та вилучили комп’ютерну техніку і серверне обладнання, зокрема десятки модемів та 19 шлюзів, спеціалізоване програмне забезпечення і майже 20 тисяч сім-карток українських мобільних операторів.створювали сотні фейкових акаунтів щодня: поліція вінниччини припинила діяльність ботоферми з ворожою пропагандою
Слідчі поліції оголосили фігурантам підозру за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі. Чоловіка взято під варту, а спільниці обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Наразі фахівці Департаменту кіберполіції та СБУ аналізують дані, отримані в ході обшуків, а також встановлюють походження грошей, за які фігуранти придбали обладнання для ботоферми. За результатами можлива додаткова кваліфікація.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin