12.08.2026
Вінницька міська рада - Google Chrome

18–19 жовтня в Александрії (Єгипет) відбувся фінал серії Beach Wrestling World Series 2025 – п’ятий та завершальний етап сезону, який визначав підсумкові рейтинги спортсменів. Україну на змаганнях представляв тренер-викладач Вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи №5 Важа Даіаурі. У ваговій категорії +90 кг він посів друге місце, отримавши також відзнаку за найкращу техніку серед учасників, і став срібним призером загального заліку чемпіонату світу з пляжної боротьби.

Про це інформує ЦВД, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Для нашого тренера та спортсмена це не просто ще одна медаль, а потужний сигнал: українська школа пляжної боротьби заявляє про себе в міжнародному просторі. Після року напружених тренувань, відданості справі й багатьох випробувань – заслужене визнання. Важа Даіаурі став прикладом для вихованців та спортсменів молодшого покоління, демонструючи, що навіть в складні часи можливо піднятись на подіум світового турніру.

В.о. директора МДЮСШ №5 Тетяна Бондарчук наголосила: «Ми щиро пишаємося нашим тренером Важою Даіаурі! Його досягнення на міжнародній арені – це результат наполегливої праці, віри у власні сили та безмежної любові до України. Важа – приклад для наших вихованців, як треба боротися не лише на дахьо, а й у житті: чесно, гідно, до кінця».

Читайте також:

У Вінниці діти з інвалідністю створюють дивовижні малюнки з піску

Тренер-викладач міської дитячо-юнацької спортивної школи № 5, а водночас і батько спортсмена, Важа Шотайович Даіаурі, поділився своїми враженнями від успіхів сина: «Чемпіонат світу з пляжної боротьби протягом року складається з кількох етапів, а 18-19 жовтня 2025 року в місті Александрія (Єгипет) відбувся фінальний, остаточний етап змагань. Саме за його підсумками визначаються результати світової серії. Важа ретельно готувався до цього старту. Він показав упевнену боротьбу, пройшов усіх суперників і вийшов до фіналу, де зустрівся з представником Грузії. У фінальній сутичці, на жаль, поступився, але продемонстрував справжній бійцівський характер. Загалом я задоволений виступом сина – він переміг представника держави-агресора, і це для нас має особливе значення. Ми продовжимо працювати над помилками, щоб наступного року досягти ще кращих результатів. Дякую Збройним силам України за можливість тренуватися, виступати та гідно представляти нашу країну на міжнародній арені. До речі, свою перемогу над спортсменом із росії Важа присвятив саме ЗСУ».

Сам спортсмен Важа Даіаурі так прокоментував свої перемоги: «Це “срібло” має для мене особливу цінність. За кожною сутичкою – місяці праці, напруження, віра й підтримка тих, хто поруч. Але головне – відчуття, що виходиш боротися не лише за себе, а за всю Україну. У Єгипті мені випала принципова зустріч із так званим “нейтральним” спортсменом із росії. Для мене це була не просто боротьба – це була позиція. Я мав показати, що українці не опускають рук, навіть коли важко, і нашу силу не зламати. Цю медаль я присвячую нашим Захисникам і всім, хто щодня виборює перемогу України – на фронті, у спорті, у житті. Кожен із нас робить свій внесок у спільну боротьбу. Для мене це не просто “срібло” – це символ віри, мужності й вдячності своїй країні».

Читайте також:

Засипало землею: на Волині загинув житель Вінницької області

Під час масованої нічної атаки постраждала Вінниччина

Через атаку рф в більшості областей України ввели аварійні відключення світла

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin