Вінниця
04.12.2024
-1.38° C
Вгору

Прорив у профілактиці ВІЛ: довготривала ін’єкція замість щоденних пігулок

Результати недавнього клінічного дослідження, проведеного лікарями з Університету Еморі та медичної системи Грейді, демонструють, що двічі на рік ін’єкція Ленакапавіру забезпечує 96% зниження ризику зараження ВІЛ. Це значно перевершує ефективність щоденних пероральних препаратів для профілактики ВІЛ, таких як Truvada®, які працюють лише за умови суворого дотримання режиму прийому.

Про це повідомляє Emory News Center.

Клінічне дослідження третьої фази, підтримане компанією Gilead, було опубліковане в New England Journal of Medicine. У дослідженні взяли участь 2,179 осіб, які отримували Ленакапавір, і лише два випадки зараження ВІЛ були зафіксовані серед цієї групи. Для порівняння, у групі з 1,086 учасників, які приймали Truvada®, було виявлено дев’ять нових випадків інфікування.

За словами головної авторки дослідження, професорки медичного факультету Університету Еморі Колін Келлі, ін’єкційний препарат забезпечує майже 100% ефективність, що є значним кроком вперед у медицині. Це особливо важливо для тих, хто має труднощі з регулярним прийомом таблеток або доступом до медичних послуг.

Інклюзивність у дослідженнях

У дослідженні брали участь представники різноманітних груп населення, включаючи цисгендерних чоловіків і гендерно різноманітних осіб з 88 клінічних майданчиків у США, Південній Африці, Перу, Бразилії, Аргентині, Мексиці та Таїланді. Особлива увага була приділена громадам, які непропорційно постраждали від ВІЛ, зокрема чорношкірим і латиноамериканським чоловікам, що становлять близько 70% нових випадків зараження ВІЛ у США в 2022 році.

Докторка Валерія Кантос, головна дослідниця клінічного випробування на базі лікарні Грейді, зазначила, що до дослідження активно залучали представників недопредставлених груп. На базі Грейді використовувалися медичні матеріали іспанською мовою, а двомовний персонал допомагав із залученням учасників, які говорили лише іспанською.

Ширший доступ до інновацій

Доктор Карлос дель Ріо, співдиректор Центру досліджень ВІЛ/СНІДу Університету Еморі, наголошує на необхідності забезпечити справедливий доступ до нових препаратів. “Ці інновації зможуть значно знизити кількість нових випадків ВІЛ у всьому світі, але лише за умови їх доступності для всіх”, — підкреслив він.

Очікується, що Ленакапавір може бути схвалений для комерційного використання до 2025 року, відкриваючи нові можливості в боротьбі з ВІЛ.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin