Вінниця
19.07.2026
16.47° C
Вгору

Прокурор області взяв під контроль справу військового, у якого вкрали землю й знесли будинок

Олег Ткаленко, керівник Вінницької обласної прокуратури, особисто взяв під контроль справу військовослужбовця Михайла Савчука, у якого під час служби на фронті незаконно відібрали земельну ділянку, яка належала його матері, а будинок, що там стояв, взагалі знесли.

Про це повідомляє ЦВД з посиланням на пресслужбу Вінницької обласної прокуратури.

Кримінальне провадження від 13.06.2025 розпочато за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України (підроблення документів). Вивчивши матеріали, прокурори 21.08.25 зареєстрували також ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 4 ст. 185 (крадіжка) КК України.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька окружна прокуратура.

Керівнику окружної прокуратури і прокурорам Олег Ткаленко дав письмові вказівки щодо першочергових слідчих дій, спрямованих на швидке й об’єктивне встановлення обставин злочину.

Читайте також:

З 1 вересня Кабмін припиняє фінансування шкіл із менш ніж 45 учнями

Сьогодні Михайло Савчук разом зі своїм захисником поспілкувалися особисто з керівником прокуратури. 

Олег Ткаленко наголосив, що керуватиме діями інших прокурорів під час досудового розслідування, щоб встановити всі обставини вчинення правопорушення, відновити порушені права Михайла на майно та притягти винних осіб до відповідальності.

Він повідомив, що в кримінальному провадженні вже направлено на виконання ухвали про тимчасовий доступ до реєстрів, допитано потерпілого і свідків, проведено 5 обшуків у причетних до справи осіб. 

Також до Міністерства юстиції України направлено лист про проведення камеральної перевірки дій державного реєстратора. 

На саму спірну земельну ділянку накладено арешт. 

Надалі у кримінальному провадженні прокурорами планується призначення необхідних експертиз, отримання доступу до документів (зокрема нотаріальних), допит решти свідків. 

 «Остаточне завдання – отримати результат згідно з законом», – сказав Олег Ткаленко.

Читайте також:

У Вінниці 18-річний мешканець Могилів-Подільського району пошкодив прапор ЄС

Освітня реформа: які школи Вінниччини стануть академічними ліцеями

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin