Вінниця
18.07.2026
20.46° C
Вгору

Найближчими тижнями зростуть ціни на все: Нацбанк не може стримати інфляцію

Через війну на Близькому Сході в Україні нестримно ростуть ціни на паливо. Це потягне за собою подорожчання усіх товарів і послуг. Тому вже найближчим часом в Україні зростуть ціни на все.

Такий, не вельми оптимістичний, прогноз, дав в ефірі каналу Київ24 економіст, доктор соціальної економіки Зіновій Свереда, передає ЦВД.

Зростання цін на пальне — загальносвітова тенденція, але в Україні її посилює власна війна. Тому у нас ця проблема відчувається гостріше ніж у світі. Ситуація також ускладнюється тим, що Україна отримує пальне з третіх рук — після того як воно пройде ланцюжок перекупників. Ми купуємо пальне у Європи, яка не має власного ресурсу, а сама його бере на ринку. Звісно, що на кожному з цих етапів хтось щось має заробити. І на кінцевому етапі, вже в Україні, до цілком вмотивованої маржі додається ще й спекулятивна складова.

За словами Свереди, Європа й сама зараз відчуває дефіцит пального. Там також його вартість зростає. Тому цілком природно, що продавати його нам за колишньою ціною Європа не може. 

А пальне — це логістика, а також значна складова технологічних процесів. Крім того, криза з пальним якраз припала на початок аграрного сезону. Українські аграрії розпочинають посівну. А це завжди – велика потреба і великий розхід пального, яке цьогоріч доведеться купувати утридорога. Таким чином, ціни на пальне потягнуть за собою великий ланцюжок інших цін. Причому подорожчає не тільки їжа. Крім цін на продукти, зросте також вартість послуг і промислових товарів. 

“Буде так звана інфляційна криза, тому що все це тягне за собою зростання цін”, — попередив експерт.

Ціни поступово могли би стабілізуватися, якби війна на Близькому Сході пішла на спад. Але поки що таких передумов немає. Хоча очевидно Трамп не чекав такого жорсткого збройного опору, який демонструє Іран. А Іран, хоч і стікає кров’ю, але закусив вудила і продовжує спротив. 

Частково могли би також вирішити проблему з цінами на пальне і перемовини між США та Китаєм. Адже ці два лідери світової економіки зараз також мають спільний головний біль через блокування Іраном Ормузької протоки.

“Це політична ціна, спричинена воєнним конфліктом, і саме від його результату залежить і зниження цін”, — вважає Зіновій Свереда.

Читайте також:

Трагедія на Вінниччині: батьки закопали тіло двомісячної дитини на смітнику

У Вінниці частково обмежать рух на вулиці Театральній

Популярний вінницький Телеграм-канал ввів у оману читачів, поширивши фейкове фото

На Вінниччині викрили реставратора, який ремонтував зброю для продажу

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin