На Вінниччині п’ятьох інспекторів управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби області підозрюють у несанкціонованому втручанні в автоматизовану систему та службовому підробленні.
Про це повідомиляє Вінницька обласна прокуратура, інформує ЦВД.
За даними слідства, від початку 2026 року посадовці вносили неправдиві дані до сервісної програми щодо проведення фітосанітарного контролю та відбору зразків для експертизи. При цьому фактичні перевірки не проводилися, а підприємцям видавали фальсифіковані фітосанітарні сертифікати без необхідних процедур контролю.
У прокуратурі також зазначили, що одного з підозрюваних викрили на отриманні понад 20 тисяч гривень неправомірної вигоди за оформлення сертифікатів. Йому додатково інкримінують одержання хабаря в інтересах третіх осіб.
Наразі триває досудове розслідування.



