Вінниця
24.04.2025
25.29° C
Вгору

«Берегині дитинства»: виставка юних майстринь відкрилася у Вінницькій міськраді

У холі Вінницької міської ради відкрита виставка «Берегині дитинства» – особлива експозиція, що відображає тепло і душу її авторів. На ній представлено 16 унікальних робіт юних художниць Вінницької дитячої школи мистецтв, створених під керівництвом викладачки Світлани Жукової. Ці роботи занурюють глядачів у світ народних традицій, глибокої символіки та дитячої невинності. Кожна з картин є оберегом, що носить у собі історію, віру та українські культурні традиції.

Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Завідувачка відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв Світлана Жукова відкрила для себе техніку валяння самостійно та опанувала різні її методи. Саме вона надихає своїх вихованців на творчі експерименти та допомагає їм розкривати потенціал у декоративному мистецтві.

«Валяння – це особлива техніка рукоділля, в якій з волокон вовни створюється малюнок на тканинах чи повсті, а також іграшки, панно, декоративні елементи інтер’єру, одяг та аксесуари. Вона відкриває безліч можливостей: пласке й об’ємне зображення, вишукана лінійність і гра плям, чіткість або текучість форм, тонкі живописні переливи та соковита декоративність. На створення однієї роботи, яка нині представлена на огляд в холі міськради, орієнтовно пішло два тижні», – розповідає Світлана Жукова.

Під її наставництвом учениці мистецької школи із захопленням долучаються до валяння, оскільки цей вид творчості дає змогу вільно виражати свої почуття та фантазію.

«Для дитини, яка тільки починає знайомитися з декоративними видами мистецтва, створити композицію з різнокольорової вовни значно легше, ніж, наприклад, вишити рушник. Втім, у валяних дитячих роботах за зовнішньою простотою і декоративністю форми приховується глибокий зміст. Як будь-який різновид народного мистецтва, валяння увібрало в себе знаки й символи української кераміки, вишивки, ткацтва. Учні найчастіше звертаються до мотиву дерева життя, писанкової символіки, образу берегині», – зазначає викладачка.

Центральне місце в експозиції посідають саме берегині – символічні жіночі фігури, що уособлюють материнську турботу, родинне вогнище та зв’язок поколінь. Їх можна впізнати за традиційною поставою з піднятими руками у молитовно-захисному жесті, а також за численними деталями у вигляді птахів, квітів, яскравих кольорових композицій.

Переглянути експозицію в холі міської ради можна до 11 квітня.

Читайте також:

Задушив дружину та двох маленьких дітей: у Польщі засудили до довічного чоловіка з Вінниччини

Авто відкинуло в різні сторони: у Вінниці зіткнулися КІА і Nissan (ВІДЕО)

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin