Вінниця
02.06.2023
22.03° C
Вгору

Партія “ЄС” навіює страх та паніку на працівників Вінницької районної лікарні, які за приєднання до Вінниці

Медики Вінницької центральної районної клінічної лікарні 20 січня вийшли на вуличний протест, бо злякались, що “районку” закриють, якщо передадуть в комунальну власність міської громади. Втім, чутки вдалось розвіяти досить швидко – у залі райради, де з медиками зустрілись керівники району і міста.

“Ой, я нічого не знаю. Прийшла, бо закривають лікарню. Я працюю у лікарні і сказали, що її закривають”, – каже одна з протестувальниць, яка побоюється, що “районку” передадуть на баланс міста і вона втратить роботу.

А от одна з медсестер неврологічного відділення ЦРЛ Марія Часовських розповіла, що мріє про зарплату, яку отримують медики Вінниці. Якщо їх лікарню приєднають до Вінниці і залишать персонал працювати, то вона згодна за таку зміну власника.

Головний лікар Вінницької ЦРКЛ Олександр Кривов’яз також був на акції протесту й запевняв усіх журналістів, що місту не потрібен їх лікувальний заклад та поширював міфи про те, що лікарню закриють після її передачі на баланс Вінницької міської ради.

“Зараз питання йде про скорочення вторинного рівня. Ми говоримо про свою лікарню. Це сумно, але такий факт є”, – зауважив Олександр Кривов’яз.

Також намагається спекулювати на темі передачі Вінницької районної лікарні депутат Вінницької обласної ради від партії “Європейська солідарність” Андрій Гижко. Він захопив з собою прапори партії та роздав протестувальникам. Можливо, таким чином хоче наростити собі рейтинг у районі.

За кілька хвилин протесту в актовій залі Вінницької районної ради керівництво Вінниці та району зустрілося з протестувальниками. Голова районної ради Ігор Шутак пояснив працівникам “районки”, що передати лікарню вимагає закон, а заступниця міського голови Галина Якубович усіх заспокоїла, адже мети для хвилювання немає, тому що увесь персонал медзакладу залишиться працювати.

“Жодного працівника з Вінницької центральної районної клінічної лікарні не буде звільнено. Вони всі будуть отримувати заробітну плату з бюджету Вінницької ОТГ. Місто завжди готове спілкуватися з колективом районної лікарні. Хочу наголосити, що заклад буде прийнятий як окрема юридична одиниця, ніхто не збирається вчиняти незрозумілі дії чи його реорганізовувати. Все буде відповідно до чинного законодавства, яке вимагає бути правонаступником і міська рада ним буде”, – зауважила заступниця міського голови Галина Якубович.

Під час палких дискусій депутати Вінницької районної ради зізналися, що коштів у районі на утримання лікарні немає, тому вони закликали один одного не змішувати політику з медициною і подумати про людей.

“Вінниця – не ворог, Вінниця – наш друг. Ми спостерігаємо за нею і нам приємно бачити її розвиток. Розумію, що у Вінниці більші можливості для розвитку та для правильного адміністрування для лікарні”, – каже голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько.

Також після зміни власника не зазнають змін і 80 тисяч мешканців Вінницького району, які надалі матимуть змогу відвідувати лікарню та отримувати належні медичні послуги.

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш переконав протестувальників, що роботи вистачить усім медикам. Після цього протестувальники домовилися, що впродовж тижня поспілкуються з трудовим колективом та розвіють усі міфи, які поширює головний лікар Олександр Кривов’яз та депутат Вінницької обласної ради від партії “Європейська Солідарність” Андрій Гижко.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin