Вінниця
19.05.2024
19.06° C
Вгору

Актуальна послуга: як вінничан навчають життєстійкості

З 1 лютого на базі Вінницького міського центру соціальних служб запустили нову соціальну послугу з формування життєстійкості.

Про це повідомляє ВМР.

Цей проєкт спрямований на підтримку та зміцнення ментального здоров’я українців. За 1,5 місяця у Вінниці новою послугою скористалися 1 078 осіб, допомогу вінничанам надали 13 фахівців Вінницького міського центру соціальних служб.

«Нещодавно Вінницький міський центр соціальних служб задля досягнення спільних цілей із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості у Вінницькій громаді долучився до реалізації експериментального проєкту, який здійснюється на базі нашого комунального закладу. Наразі у нас працює простір за адресою: проспект Космонавтів, 30 (кабінети 301 та 305). Приміщення забезпечене меблями, оргтехнікою для повноцінного функціонування та впровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Там надають психологічну підтримку вінничанам, які цього потребують. Така робота важлива з огляду на те, що війна негативно вплинула на психоемоційний стан всіх українців, і з часом стає все більше людей, які звертаються по допомогу до фахівців. Для підтримки вінничан у команді проєкту з формування життєстійкості успішно працюють психологи, фахівці з соціальної роботи та кейс-менеджер», – зауважила заступниця директора Вінницького міського центру соціальних служб Оксана Бровчук.

До фахівців з формування життєстійкості люди приходять або телефонують як із самозверненнями, так і за направленням із Вінницького міського центру соціальних служб. За словами координаторки проєкту у Вінниці Наталії Нагорняк, соціальний менеджер спілкується з людиною та здійснює оцінку потреб.

«Часто люди звертаються до них з уже сформованим запитом, або зі скаргами на загальний рівень стресу та тривожність внаслідок війни. Працюємо ми також із військовими, ветеранами, членами їхніх сімей, внутрішньо переміщеними особами, постраждалими від домашнього насильства. Також у нас є дитячі психологи, які працюють тільки з дітьми або підлітками», – говорить Наталія Нагорняк.

Психологи працюють із людьми як в індивідуальному, так і в груповому форматі, часто із залученням різних методик, зокрема, арттерапії. У просторі за адресою: просп. Космонавтів, 30 (кабінет 301, 305) збираються також групи взаємопідтримки, «Самодопомога плюс» (оволодіння навичками самостійної боротьби зі стресом), «Батьківство без стресу» – для батьків підлітків.

Фахівці з формування життєстійкості працюють не тільки в просторі, але й проводять різні заходи у ліцеях міста, беруть участь у вуличних інформаційних акціях спільно з поліцією.

«Помічаємо тенденцію, що люди почали частіше звертатися за підтримкою до психолога. Війна загострила наявні ментальні проблеми у людей та додала нових. Буває, що до нас звертаються клієнти, бажаючи навчитися долати загальну тривожність, на яку страждає більшість в часи війни, не піддаватися паніці, відшукувати внутрішній ресурс, брати себе в руки в критичних ситуаціях. З цим ми й працюємо», – підсумовує координаторка проєкту з формування життєстійкості у Вінниці Наталія Нагорняк.

Послуга із формування життєстійкості безкоштовна для всіх містян. Щоб отримати послугу, звертайтеся за адресою: просп. Космонавтів, 30, каб. 301, 305. Ном. тел.: 096-89-56-994 (координаторка проєкту – Наталія Нагорняк).

Нагадаємо, координує функціонування послуги по всій Україні Міністерство соціальної політики, Національна сервісна служба і Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin