Вінниця
03.12.2023
-2° C
Вгору

Коли Україна стане членом ЄС: прогноз голови Євроради

Україна може увійти у Європейський Союз вже у 2030 році. Це станеться у тому випадку, якщо обидві сторони виконають поставлені перед ними умови.

Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель, передає Spiegel.

“Україна може приєднатися до Євросоюзу у 2030 році, якщо зробить свою домашню роботу. Україна та інші країни-кандидати мають провести реформи, боротися з корупцією та виконати вимоги щодо модернізації законодавства. Також ЄС необхідно чітко розуміти, чого ми хочемо досягти разом, які наші пріоритети і на що ми хочемо витрачати гроші. І нам необхідно прискорити процеси ухвалення рішень”, — зазначив Мішель.

На його думку, у 2030 році ЄС “матиме більше членів, ніж сьогодні”, а “процвітаюча і безпечна Україна відповідає європейським інтересам”.

“Опір Росії показав, що Україна — це частина ЄС. І скоро, а не коли-небудь. Це говорить і про здатність Євросоюзу на геополітичні кроки. Ми не можемо більше втрачати час”, — підкреслив президент Євроради.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7.  Впровадження закону про олігархів.​
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин.

На якому етапі виконання вимог перебуває Україна 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що Кабінет міністрів завершив виконання всіх семи рекомендацій для початку переговорів щодо членства у Європейському Союзі. Він наголосив, що Україна очікує отримати в жовтні позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС.

Водночас Шмигаль додав, що Україна цілком зрозуміло каже, що не хоче, щоб її обдурили членством у Європейському Союзі у наступних етапах. Київ прагне стати “повноцінним кандидатом на повноправне членство” в Європейському Союзі та не миритиметься із повільним вступом.

Раніше голова фракції “Слуга народу” в парламенті Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада ухвалила майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС.

За даними Bloomberg, Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться у жовтні. Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року.

Водночас очільниця представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова вважає, що, якщо країна збереже поточний темп реформ, то зможе стати членом ЄС у 2030 році, оскільки це реалістичний термін.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у понеділок, 2 жовтня, під час зустрічі-засідання Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу в Україні запевнив партнерів, що країна виконає сім рекомендацій Єврокомісії і буде готова до початку переговорів щодо членства в ЄС.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin