Наверх

Вінничанам поважного віку презентували «Картку життя»

Презентували соціальний паспорт «Картка життя» у Вінниці 20 вересня. Це документ для людей поважного віку, в якому знаходитиметься інформація про вік, контакти родичів або соціального працівника. Також до картки також внесуть відомості про алергічні реакції, прийом медикаментів для оперативного надання інформації відповідним екстреним службам. Це допоможе одиноким людям у випадках, коли виникне загроза їхньому життю та здоров’ю.

Цьогоріч у Вінниці затвердили Програму «Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької територіальної громади на 2021-2023 роки». Одним із заходів цієї Програми є можливість для людей поважного віку запровадити соціальний паспорт «Картка життя» з метою надання оперативної допомоги в екстрених випадках.

«Ми активно залучаємо людей поважного віку до життя міста. І сьогодні хочемо обговорити ініціативу «Картка життя». Важливо, щоб мешканці Великої Вінниці брали участь у громадському житті і долучалися до різноманітних проєктів. «Картка життя» включатиме весь спектр необхідних даних для людей літнього віку з метою захисту їхнього здоров’я. Ми плануємо, що першими учасниками цього проєкту стануть вінничани, які перебувають на обліку у Територіальному центрі – біля 6000, а одиноких біля 2000», – розповіла директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

«Картка життя» міститиметься у спеціальній коробці в холодильнику або на ньому, де буде наліпка, яка інформуватиме, що тут є «Картка життя».

«Зараз ця ініціатива на етапі обговорень та пропозицій. Для нас важливо побачити, зрозуміти як реагують люди старшого віку. Це європейська практика, ми запозичили цей досвід у Польщі. Бачили, як це працює у них. Над реалізацією проєкту ми працюватимемо з департаментом соціальної політики, поліцією та медиками. На приєднаних територіях також плануємо запровадити «Картку життя». Для нас важливо, щоб мешканці Великої Вінниці також змогли використати таку ініціативу», – відзначила голова правління ГО «Центр Поділля-Соціум» Анна Моргун.

Вінничани, котрі були присутні на презентації зазначили, що це потрібна ініціатива і дуже важливо, що піднімаються такі питання.
Наразі соціальний паспорт «Картка життя» перебуває у стадії обговорення та презентацій серед вінничан поважного віку. Реалізовувати проєкт планують у наступні роки.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin