Вінниця
01.11.2024
9.44° C
Вгору

У Вінниці пацює гурток польської мови для людей літнього віку: деталі

У Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування літні люди мають змогу вивчати польську мову. На базі закладу працює тематичний гурток, учасники якого зустрічаються двічі на тиждень для вивчення граматики, читання та спілкування мовою сусідньої країни.

Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«У Вінницькому терцентрі продовжують діяти різноманітні гуртки для людей віком від 60 років. Зокрема, у нас є гуртки іноземних мов: польської та англійської. Вважаємо, що вивчення мов інших народів відкриває для людей нові можливості у подорожах, комунікації та розширенні світогляду», – зазначила завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Ганна Ковбенко.

Польську мову вивчають під наставництвом волонтерки закладу Тетяни Валькової.Відвідувачі гуртка

«Я маю польське коріння та завжди хотіла вивчити мову. Така можливість для мене випала у 1998 році, я почала знайомити з польською у костелі. А згодом опанувала знання та часто їжджу до Польщі», – розповіла Тетяна.

На уроках відвідувачі використовують підручники польської та роздаткові матеріали викладачки. Також намагаються читати художню літературу в оригіналі, слухати польську мову у відео.

«Ми розпочинали наші заняття з опанування навичок читання. Потім перейшли до граматики. А тепер мої учні впевнено себе почувають у базових знаннях мови, вони можуть замовити обід у кафе, забронювати готель чи просто поговорити польською мовою», – розповідає викладачка.Викладач Тетяна Валькова

Гурток польської у Терцентрі відкрився у 2022 році, напередодні повномасштабного вторгнення. Знання, здобуті на заняттях, знадобилися терцентрівцям, рідні яких переїхали до Польщі через війну. Така історія знайома, наприклад, підопічній Терцентру Ларисі Заплатнюк.

«У Польщу мене змусила поїхати війна: дочка разом із онуком переїхали до цієї країни. Тому знання з польської мови стали мені в пригоді, коли я їздила до них у гості. Я вмію читати, можу порозумітися з поляками. Знаю багато слів та крок за кроком долаю бар’єр в спілкуванні польською. Загалом мова схожа до української, тому вивчати її легше», – говорить Лариса Заплатнюк.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin