Дезінформація в мережі: дипфейк зачепив вінницьку бригаду
У соціальних мережах почало ширитися відео, на якому нібито військовослужбовець 120-ї окремої бригади територіальної оборони заявляє про «повний розгром» українських підрозділів на Лиманському напрямку та стверджує, що командування нібито залишило бійців.
Про це повідомляє ЦВД з посиланням на Центр протидії дезінформації.
Втім, фахівці встановили, що відео є фальсифікацією. Ознаки аналізу вказують на використання технології deepfake: обличчя людини було штучно змінене, а голос згенерований, що проявляється у неприродному, «роботизованому» звучанні.

За даними ЦПД, першоджерелом поширення цього вкиду став нещодавно створений акаунт, який уже раніше публікував неправдиві повідомлення, зокрема про нібито проблеми з логістикою у 57-й окремій мотопіхотній бригаді. Згодом ці матеріали підхоплювали російські пропагандистські ресурси.
У Центрі протидії дезінформації наголошують, що такі інформаційні атаки спрямовані на створення паніки, підрив довіри до Сил оборони та викривлення реальної ситуації на фронті. Для цього ворог використовує підроблені «звернення військових», щоб надати дезінформації більшої правдоподібності.




