У “Великоднє перемир’я” росіяни розстріляли українських полонених
Під час дії так званого великоднього перемир’я війська рф 10 721 раз порушили режим припинення вогню.
Про це в Telegram повідомив Генеральний штаб ЗСУ, передає ЦВД.
Загалом протягом минулої доби, 12 квітня, на фронті зафіксували 107 бойових зіткнень.
У Генштабі вказали, що армія рф не завдавала ракетних, авіаційних ударів, а також ударів дронами-камікадзе типу Shahed / «Гербера». Однак зафіксували низку порушень, серед яких:
- 1567 артилерійських обстрілів позицій українських військ;
- 119 штурмових дій;
- 9035 ударів дронами-камікадзе.
Також відомо, що російські військові під час так званого “великоднього перемир’я” розстріляли чотирьох українських військовополонених на Харківщині.
Про це повідомляє ЦВД із посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
За інформацією штабу, після скоєного окупанти готують інформаційну кампанію, щоб заперечити факт злочину.
У Координаційному штабі наголошують: військовополонені перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевських конвенцій. Їхнє умисне вбивство є тяжким воєнним злочином, який не має строку давності та обов’язково буде покараний.




