У Вінниці обговорили результати та цінність проєкту «АЗД рятує життя»
Тетяна Мостовик
Шість боксів з автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД) вже встановили у громадських місцях Вінниці. Їх розмістили на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному та Західному, а також у «Прозорих офісах» на проспекті Космонавтів, вулиці Замостянській та вулиці Соборній. Зовнішні дефібрилятори використовують для надання допомоги людині, в якої зупинилося серце.
Фото – Олеся Шуткевич
Реалізовувати проєкт «АЗД рятує життя» почали ще на початку вересня. А вже вчора, 14 грудня, у хабі «Місто змістів» обговорили результати цієї реалізації.
«Коли громадська організація звернулася з такою ініціативою до міської ради, то голова Сергій Моргунов одразу сказав, що такий проєкт необхідний для нашої громади. Я вдячна організаторам за ідею. Впевнена, що у Вінниці кількість реанімаційних пристроїв, які допоможуть в екстреній ситуації, зростатиме. Ті люди, які пройшли навчання, зможуть надати першу домедичну допомогу. Таку ініціативу потрібно продовжувати далі. Зокрема, проводити навчання у школах та університетах. Тоді кожен з нас зможе допомогти і врятувати життя іншим», – каже заступниця міського голови Галина Якубович.
П’ять цілей, які вдалося досягти в рамках проєкту:
- закупівля і встановлення АЗД,
- навчання цільових груп (працівники автовокзалів та “Прозорих офісів”, Муніципальної варти)
- інформаційна кампанія для жителів Вінницької МТГ
- поява Вінниці на мапі доступних публічних АЗД України,
- розробка концепту мобільного додатку з надання домедичної допомоги та залучення бізнесу до оснащення АЗД-боксами торговельних центрів міста
Організатори зазначають, що до них долучилися ще й команда дизайнерів зі Львова, які подарували дизайн мобільного додатку.
«Два з половиною місяці тому наша команда приєдналася до проєкту «АЗД рятує життя» і разом з «Агенцією екстреної медичної допомоги» та Фондом громади «Подільська громада» ми почали шукати рішення того, як допомогти людям побороти свій страх у випадку різних екстрених ситуацій і почати надавати допомогу. Ми опитували користувачів і дійшли висновку, що найкращим рішенням буде розробити концепт мобільного застосунку.», – розповіла делегатка від команди дизайнерів Христина.
Однією з основних функцій цього застосунку є можливість викликати на допомогу волонтера, тобто надіслати SOS-сигнал. Волонтером може бути людина, яка пройшла відповідний тренінг, яка також є користувачем цього застосунку і знаходиться поблизу в певному радіусі. Тобто вона приймає цей виклик і готова прийти й надати допомогу, можливо навіть швидше, ніж приїде швидка.
Ще однією з корисних функцій додатку є наявність карти АЗД, на ній можна побачити найближчі доступні дефібрилятори.
Також у додатку можна буде переглянути інструкції з використання АЗД для дорослих та дітей, оскільки вони можуть різнитися. Є також функція метронома, який відбиває ритм, коли людина виконує непрямий масаж серця та інші, не менш важливі функції, які допоможуть врятувати людині життя.
Довідка:
Автоматичний зовнішній дефібрилятор (АЗД) – це невеликий легкий портативний пристрій, який подає електричний удар (дефібриляцію) до серця людини, у котрої сталася раптова зупинка серця. Користуватися АЗД можуть усі, адже прилад оснащений штучним інтелектом. Після увімкнення він покроково розповідає, що і коли потрібно робити. Перевага АЗд в тому, що він допомагає реанімувати постраждалу людину до приїзду професійної бригади швидкої допомоги.