У Вінницькій міській клінічній лікарні № 3 запрацював оновлений Центр мікрохірургії ока
Облаштування таких Центрів – є одним з пріоритетних у роботі громади, який відповідає напрямам «стійкість» і «турбота», розповідає міський голова Сергій Моргунов.
«На жаль, війна приносить чимало різних травм, і ми маємо бути готові надавати якісні медичні послуги всім громадянам, у тому числі Захисникам та Захисницям, – зауважує Сергій Моргунов. – Тепер тут люди зможуть проходити лікування в значно кращих умовах, ніж раніше. До того ж бачимо статистику, яка показує, що все більше людей потребують хірургічного втручання через погіршення зору. До цього відділення звертаються не лише вінничани, а й жителі області».
Роботи розпочалися рік тому. Нині офтальмологія – це та галузь сучасної медицини, в якій кількість пацієнтів щороку більшає, говорить директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш.
«Українці – як цивільні, так і військові – все частіше отримують серйозні травми ока через війну. Важливо, щоб у такий складний час травмовані люди мали змогу отримати якісну медичну допомогу та відновити зір, за допомогою якого людина отримує майже 90% інформації про навколишнє середовище», – додає Олександр Шиш.
У оновленому Центрі мікрохірургії ока – сім палат. Це загалом – 15 ліжок, що відповідає сучасним нормам надання медичних послуг, пояснює медична директорка Ганна Мазур.
«Метою і предметом діяльності нашого закладу є надання спеціалізованої медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару та в амбулаторних умовах, – розповідає медична директорка. – Основна послуга, яку ми надаємо – це заміна кришталиків старечої катаракти. У нас також є програма, за якою людям з інвалідністю та учасникам бойових дій цю послугу надають безкоштовно. Також ми співпрацюємо з одеським Інститутом очних хвороб та тканинної терапії імені В. Філатова. До нас раз в місяць приїздять тамтешні спеціалісти, оглядають наших пацієнтів і також надають медичні послуги».
Також наприкінці минулого року у міській клінічній лікарні № 3 встановили сонячні панелі. Загальна потужність станції – 71 кВт. Це допоможе закладу щорічно економити на електроенергії понад пів мільйона гривень.