Вінниця
27.11.2024
-1.61° C
Вгору

Найдієвіший мер: що зробив Сергій Моргунов у 2020 році

Вінницький міський голова Сергій Моргунов сьогодні, 24 грудня, на засіданні сесії міської ради прозвітував перед депутатами та містянами про головні проєкти, які реалізовувались в місті протягом 2020 року. Цьогоріч меру міста довелося більше приділити увагу сфері охорони здоров’я, адже в місті почала ширитися пандемія коронавірусу. Про результати роботи читайте у нашому матеріалі.

«2020 рік знаковий у двох аспектах. По-перше, це останній рік реалізації Стратегії «Вінниця-2020». По-друге, це виклики, які були пов’язані з пандемією коронавірусу. Вони спричинили багато проблемних питань і щодо боротьби з COVID-19, і щодо уповільнення економічного розвитку безпосередньо територіальної громади міста Вінниці, як і України в цілому. Звичайно, це вплинуло на формування дохідної частини бюджету. Ми змушені були у 2020 році на третину скоротити видатки по розвитку інфраструктури і перенаправити більше коштів саме на охорону здоров’я та підтримку соціальної сфери», – зазначив Сергій Моргунов.

Прозорі офіси, соціальна підтримка та е-квиток

1 Пріорітет 1 Прозорі офіси.JPGЦьогоріч у вінницьких ЦНАП запроваджені нові послуги. Зокрема, комплексна послуга «єМалятко», яка дає змогу отримати за однією заявою до 8 послуг при народженні дитини. Також комплексна послуга «ID-14», коли при отриманні паспорту громадянина України у 14 років можна одночасно замовити реєстраційний номер облікової картки платника податків.

 «Ми збільшили з 26 до 38 онлайн послуг Вінницької міської ради через «Персональний кабінет», що дає можливість в тому числі в умовах пандемії зайвий раз не виходити з дому, особливо людям похилого віку, які найбільш вразливі до ковіду і не перебувати у місцях скупчення людей. Також з 1 червня ми відкрили Прозорий офіс соціального спрямування на Замості, який на сьогодні обслуговує 82 тисячі мешканців Замостя та Старого міста», – каже міський голова.

2 Пріортітет 1 соц виплати.JPG

В рамках антикризової програми підтримки громади «Вінничани важливі», яку було розроблено та схвалено у травні 2020-го –упродовж другого півріччя цього року понад 10 тисяч вінничан щомісяця отримували муніципальну доплату. У такий спосіб було підтримано тих жителів громади, в кого пенсійні або державні виплати складають менше 2 тис. грн. Середній розмір щомісячної доплати – 360 грн. Загалом з міського бюджету на це було виділено 20,7 млн грн. «Фактично Вінниця – єдине місто в Україні, де є такі доплати. У бюджеті 2021 року ми продовжуємо цю програму і передбачаємо на І квартал близько 12 мільйонів гривень. А потім вже будемо реагувати по ситуації – залежно від того, як буде проходити пандемія», – говорить Сергій Моргунов.

Крім того, з вересня запроваджено щомісячну виплату в розмірі 1000 грн членам сімей загиблих учасників АТО/ООС. Також в цьому році відведено 374 земельних ділянки для учасників АТО/ООС.

Ще на початку року міська рада спільно з ГО «Спільна справа», яка опікується внутрішньо переміщеними особами, та ЖБК «Спільна справа» уклали угоду про соціальне партнерство в будівництві житла для внутрішньо переміщених осіб. Після чого було передано в оренду земельну ділянку по вул. Зулінського площею 0,62 га для будівництва багатоквартирного будинку. Міська рада також надала супровід в отриманні всіх дозвільних документів для початку будівництва та виділила 1 млн грн на розробку ПКД майбутнього будинку. Наразі на об’єкті вже розпочаті підготовчі роботи.

3 Пріорітет 1 еквиток.JPG

Впроваджено безготівкову оплату проїзду в транспорті КП «ВТК»: 95 тис. вінничан користуються Муніципальною картою вінничанина та 125 тис. містян – неперсоніфікованими картками. В середньому щомісяця в системі реєструється близько 3,5 млн пасажирів (в тому числі 1,2 млн пільгових категорій населення).  

4 Пріорітет 1 БГІ.JPG

В рамках конкурсу “Бюджет громадських ініціатив” в цьому році реалізовано 13 проєктів, загальна сума фінансування склала 7,9 млн грн.

Економічний розвиток

5 Пріорітет 2 підтримка підприємництва.JPG

«Я вже говорив на початку, що у цьому році були досить серйозні виклики уповільнення економіки через пандемію. Але разом з тим, Вінницька міська рада попрацювала над тим, щоб підтримати безпосередньо мікро- малий та середній бізнес по програмі «Вінничани важливі». Цією програмою скористалося понад 10 тисяч підприємців, бізнес яких постраждав під час весняного локдауну. Нагадаю, йдеться про звільнення від сплати за землю, від податку на об’єкти житлової нерухомості, оренду за користування комунальним майном, сплати за договорами по встановленню земельних сервітутів. Також ми звільнили від сплати єдиного податку за два місяці жорстокого карантину, який був навесні,  ФОПів І та ІІ групи. Загальна сума наданих пільг – 43 млн грн», – зазначив Сергій Моргунов.

Він також закликав бізнес активно користуватись інструментами підтримки, які запровадила місцева влада: муніципальною компенсацією в розмірі 1039 грн за кожне новостворене робоче місце (за умови збереження фактично існуючих) та механізмом часткової компенсації відсотків по залученим кредитам у комерційних банків. Ці програми будуть продовжені і в наступному році.

Також очільник міста розповів, що вінницький завод «Green cool» української компанії «UBC Group» готується до запуску виробництва апаратів ШВЛ (і вже виготовлено перший прототип вітчизняного апарату ШВЛ), а також морозильних камер для вакцини проти COVID-19.

6 Пріорітет 2 Індустріальні парки.JPG

Цього року продовжилось будівництво інфраструктури та комунікацій для Вінницького індустріального парку: введено в експлуатацію трансформаторну підстанцію ТП 986 на 10 кВ потужністю 5 МВт, підписано меморандум про електрозабезпечення усіх учасників індустріальних парків електроенергією загальною потужністю понад 20 МВт, продовжилось будівництво доріг.

7 Пріорітет 2 туризм.JPG

Також тривала робота щодо розвитку туристичної сфери. В цьому році затверджено Стратегію розвитку туризму м. Вінниці до 2030 року. Вона включає три напрями: формування і просування туристичних продуктів, розвиток інфраструктури для туризму та покращення якості й забезпечення комунікації в галузі. Вінниця ставить амбітні цілі стати у 2030 році туристичним центром Подільського регіону для різних видів туризму: відпочинкового, ділового, освітнього, медичного, гастрономічного, активного й екологічного. Також цьогоріч затверджено офіційний брендбук Вінниці. За підтримки канадського проекту ПРОМІС та у співпраці зі спілкою підприємців «Стіна» розроблено перший і єдиний на сьогодні в Україні міський стандарт гостинності.

Транспорт, екологія та інфраструктура

8 Пріорітет 3 транспорт.JPGЩодо розвитку громадського транспорту, то цього року КП «ВТК» виготовила 2 тролейбуси «VinLine». Попередньо планувалось більше, але через пандемію плани були скореговані. Те саме стосується і видатків на реконструкцію доріг, фінансування програм по ремонтах житлового фонду та інших роботах.

«Ми запровадили новий маршрут тролейбусну №12А для тролейбусів з автономним ходом. В цілому це 7,2 км в обидва напрямки: по Немирівському шосе до заїзду на Вінницький індустріальний парк, а по Гніванському шосе – до вул. Юзвінської (фактично до малої окружної між Барським шосе і Гніванським шосе). Крім того, ми збудували продовження тролейбусної лінії по вул. Ватутіна фактично до вулиці Гонти. Це 2,4 кілометра лінії у два напрямки. Це теж дало можливість надавати більш якісні послуги муніципальним транспортом», – каже Сергій Моргунов.

9 Пріорітет 3 вело.JPG

Крім того, налагодили транспортне сполучення між Вінницею та селами Щітки та Писарівка, було продовжено автобусний маршрут №19 «Вишенька – Вінницькі Хутори».

10 Пріорітет 3 світлофори.JPG

Було змінено організацію руху на площі Гагаріна. Відколи тут працюють світлофори, встановлені делініатори та нанесена нова розмітка, на цьому перехресті не сталось жодної ДТП з потерпілими. Також цього року збудовано 3 світлофорні об’єкти в інших мікрорайонах: на перехресті вулиць А. Шептицького – Сабарівське шосе, вул. Зодчих – А. Бортняка, вул. Ватутіна (розворотне кільце).

11 Пріорітет 3 дороги.JPG

Серед ключових дорожніх об’єктів –  будівництво нової дороги по вул. Гонти та ділянка по вул. Енергетичній. Загалом це 2,4 км нових доріг, роботи по яких виконані в комплексі – з освітленням, тротуарами, велодоріжками, зливовою каналізацією. Завдяки цьому проєкту було з’єднано вулиці С. Зулінського та Гонти, а також Київську і Батозьку, що дозволило  розвантажити транспортні потоки. Також завершено капремонт вул. Черняховського (загальна протяжність 1,7 км). 

12 Пріорітет 3 водопостачання.JPG

За програмою співфінансування з мешканцями приватного сектора заасфальтували 9 вулиць в різних мікрорайонах. Проведено реконструкцію 2 км мереж водопостачання та водовідведення; за програмою співфінансування з мешканцями було збудовано 1,8 км нових мереж.

Спільно з НЕФКО в цьому році реалізовано проєкт модернізації вуличного освітлення трьох магістральних вулиць із встановленням понад 700 ЛЕД-світильників на Соборній, Келецькій, Пирогова.

13 Пріорітет 3 вода.JPG

Один зі стратегічних проєктів – розпочато перший етап очищення Південного Бугу. «Це дуже амбітний проект – ми єдиний в Україні муніципалітет, який розпочав комплексну очистку річки, яка знаходиться на території міста. Нагадаю, що в акваторії Вінниці 12,7 кілометра. У цьому році очищено один кілометр річки, витягнуто 90 тисяч кубічних метрів намулу. Сьогодні відповідні служби констатують, що саме в місці, де проводились роботи, якість води покращилася. Це комплексне рішення, яке пов’язане з питанням якості питної води, основним джерелом якої є саме річка Південний Буг. Даний проект розрахований не менше ніж на шість років, все буде залежати від можливостей бюджету і підтримки відповідних програм. Наприклад, ми подали заявку на екологічний фонд обласної ради щодо співфінансування по цьому проекту. Ще хочу нагадати, що ми в цьому році також чистили дно ріки в районі острову Кемпа», – розповів міський голова.

Медицина, освіта, культура та спорт

14 Пріорітет 4 соц життя.JPG

Одним з ключових блоків програми «Вінничани важливі» був медичний блок. Загалом в цьому році з бюджету громади на протидію епідемії COVID-19 було спрямовано 172 млн грн.

У стаціонарах чотирьох міських закладів розгорнуто 585 «ковідних» ліжок, прокладені кисневі магістралі та облаштовано 485 кисневих точок (83% від загальної кількості ліжок). Створено поновлювальний тримісячний запас засобів індивідуального захисту, деззасобів, медикаментів.

Придбано додаткове медичне обладнання (апарати ШВЛ, мобільні рентгенапарати, монітори пацієнта, концентратори кисню, УЗД-апарати, лабораторне обладнання, функціональні ліжка та інше).

«Муніципальні надбавки для наших медиків. Ще в березні ми починали ці надбавки з 5 тисяч гривень для лікарів, 3 тисячі для медсестер і 1,5 тисячі для молодшого медичного персоналу. У вересні ми збільшили ці надбавки. Зараз у нас лікарі отримують 15 тисяч муніципальної надбавки, 10 тисяч – медсестри і 8 тисяч доплати отримує молодший медичний персонал. Зараз у нас фактично є питання щодо створення 2-х «ковідних» бригад по 1-му пологовому будинку, а так наші заклади повністю укомплектовані «ковідними» бригадами. Також ми створили ПЛР-лабораторію у Муніципальному діагностичному центрі, яка дає можливість проводити 600 досліджень на добу. І зараз завдяки проведеному комплексу заходів Вінниця в числі тих громад, де найнижча динаміка захворюваності. Водночас ми в трійці міст, де найкраща динаміка по одужанню», – зазначив Сергій Моргунов.

15 Пріорітет 4 молочна кухня.JPG

Попри складний рік вдалося завершити 2 важливі проекти в медичній інфраструктурі міста: здано в експлуатацію після проведеної реконструкції приміщення для молочної кухні ЦМтаД  по Хмельницькому шосе, 94; а у Центрі матері та дитини відкрили відділення постнатальної реабілітації та ІІ-го етапу виходжування передчасно народжених діток.

16 Пріорітет 4 школи і садочки.JPG

Також цього року завершено будівництво 24-ї гімназії на Поділлі –  будівництво закладу тривало 5 років. Завершено комплексне утеплення 5 садочків та 2-х шкіл; ще тривають роботи по 2 садочках. Відкрито ще один підлітковий клуб за місцем проживання – на  Привокзальній 2/1 (напрямки: авіамоделювання та техмайстерня).

17 Пріорітет 4 спортядро.JPG

Щодо спортивної інфраструктури, то цьогоріч завершено будівництво спортядра для школи №33 зі смугою перешкод. Також в МДЮСШ №2 виконано реконструкцію приміщення елінгу з надбудовою. Збудовано 3 дитячих та спортивних майданчика (спортмайданчик школи №2,  мультикомплекс по вул. Медовій, дитячий майданчик – вул. Зулінського, 49а).

18 Пріорітет 5 музеї та бібліотеки.JPG

Щодо музеїв та бібліотек, то у цьому році виконано І етап ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки історії національного значення музею-садиби ім. М. Коцюбинського.  Також на Старому місті перевели бібліотеку-філію №2, яка знаходилась в аварійній будівлі на Маяковського, – в нове приміщення неподалік по вул. Смірнова. Відкрили другу чергу Вінницького музею моделей транспорту – це експозиція колекцій та мініатюр, а також найбільший в Україні рухомий макет частини міста.

Просторовий розвиток

19 Пріорітет 5 Архітектура та історія.JPG

В цьому році було проведено відкритий архітектурний конкурс ревіталізації скверу Альтмана, на який надійшло 27 заявок з 8 міст України.  

На замовлення міської ради Вінницький обласний краєзнавчий музей проаналізував потенційно цікаві для досліджень території та пам’ятки археології міста. За результатами проведеного аналізу розроблено Археологічний атлас, на основі якого буде формуватися Програма археологічних досліджень на території міста Вінниці в майбутні роки.

20 Пріорітет 5 Муніципальне житло.JPG

У цьому році здано в експлуатацію першу чергу об’єкта програми «Муніципальне житло м. Вінниці» на 80 квартир по вулиці Маяковського. Та завершено будівництво другої черги, також на 80 квартир, по вул. Маяковського.

21 Пріорітет 5 Ремонт дворів.JPG

Попри складний фінансовий рік було проведено комплексний ремонт 42 прибудинкових територій.

Відзнаки та рейтинги міста

22 Пріорітет 5 рейтинги та нагороди.JPGВінниця продовжила тримати високу планку і утримувати лідерство в різних національних рейтингах. Так, 6-й рік поспіль за результатами Всеукраїнського муніципального дослідження на замовлення Міжнародного республіканського інституту Вінниця залишається найкомфортнішим містом України для життя. 

Також у цьому році наша громада отримала Почесну Відзнаку Ради Європи. Вінниця посіла ІІ місце у рейтингу авторитетного ділового видання «Forbes Ukraine» серед кращих міст України для ведення бізнесу. Агентством «ІВІ-Рейтинг» протягом останніх 4 років підтверджено рейтинг інвестиційної привабливості міста на рівні висока інвестиційна привабливість. Агентством «Кредит-Рейтинг» в цьому році підвищено рейтинг інвестиційної привабливості міста – і сьогодні вінницька громада за їхньою оцінкою має найвищий рівень.

«Підсумовуючи хочу сказати, що у нас дійсно є багато викликів на 2021 рік і на всю каденцію міської ради 8 скликання. Я думаю, що тільки злагоджена робота дасть нам позитивний результат щодо подальшого розвитку міста. Саме головне – це створення всіх належних умов для мешканців громади, в тому числі інтеграція приєднаних територіальних громад. Я думаю, що спільно ми з усіма цими викликами справимося», – резюмував міський голова Сергій Моргунов.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin