Вінниця
09.01.2025
3.67° C
Вгору

«Зелена хвиля» у Вінниці: економія пального та часу на магістральних вулицях

У Вінниці водії, які потрапляють у «зелену хвилю», можуть без зупинок на червоне світло перетнути кілька перехресть, заощадивши пальне та час. Цей режим роботи світлофорів дозволяє транспорту рухатися рівномірно з визначеною швидкістю, мінімізуючи затримки на дорозі.

Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«Зелена хвиля це одна з функцій систем керування дорожнім рухом (АСКДР). Першу запустили ще у 2019 році. Сьогодні на вінницьких дорогах працюють 5 таких «хвиль» на 61 світлофорному об’єкті. Вони з’єднані в магістралі, які проходять через вулиці: Київська, Брацлавська, Лебединського та Немирівське шосе, вулицю Хмельницьке шосе, вулиці Пирогова, вулицю Келецьку та вулицю Данила Нечая, щоправда, на останній лише у напрямку виїзду з міста. Впровадження такої системи показало, що завдяки їй водії скорочують час проїзду у години з найбільшою інтенсивністю транспортних потоків (години пік) більш ніж на 30% та до 50 % в періоди помірної завантаженості магістралі.

Директор комунального підприємства «СМЕД ОДР» Сергій Чернов розповідає: так звані «зелені хвилі» створюють працівники компанії. Саме вони досліджують як вінничани мають їздити: вивчають щільності автомобільного потоку, пропускної здатності перехресть та керують більшістю світлофорів у місті.

«Обираються вулиці, які входять до маршруту, аналізується трафік. Якщо водії «впіймали» зелену хвилю, проїхати ділянку, до прикладу від вулиці Київської до Немирівського шосе, можна за 17-20 хвилин, замість 30-35. А це, в першу чергу економія пального, зменшення викидів в атмосферу та стабільніший швидкісний режим. І для цього достатньо їхати зі швидкістю 50 км/год. Відповідні дорожні знаки встановлені по всій магістралі. Та навіть при надточних розрахунках, ремонти на дорогах, водії порушники, аварії, та перевищення швидкості – збивають з ритму», – зазначає Сергій Чернов.

Трафік руху транспорту у Вінниці контролюється за допомогою відеокамер, які встановлені по місту.

Тож, у випадку потреби, працівники підприємства корегують роботу АСКДР як автоматично, так і в ручному режимі.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin