Вінниця
12.12.2024
-0.75° C
Вгору

Загибель вінничанина на атракціоні у Києві: повідомлено про підозри п’ятьом особам

За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури м.Києва повідомлено про підозру 4 особам у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, яке спричинило загибель людини (ч. 2 ст. 272 КК України) та одній особі повідомлено про підозру у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Серед підозрюваних: проєктант атракціону, директор компанії, яка виграла конкурс на облаштування переправи, експерт приватної установи, що проводив її огляд, підприємець, який керував канатною дорогою з 2024 року, а також колишній інженер технічного нагляду КП «Плесо».

Слідством встановлено, що 20 жовтня 2020 Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради оголосив конкурс із залучення інвестора до реалізації проєкту «Облаштування атракціону канатна переправа через річку Дніпро від арки Дружби народів до Труханового острова».
Переможцем конкурсу стало приватне товариство, з яким уклали договір на облаштування канатної переправи. У 2024 році переможець конкурсу передав атракціон в управління ФОПу.
Так, 21 липня 2024 під час перебування на атракціоні 20-річного хлопця сталевий канат канатної дороги обірвався, внаслідок чого хлопець упав у Дніпро та загинув.
Досудовим розслідуванням за результатом проведених експертиз встановлено, що проєктантом атракціону допущено низку прорахунків, зокрема, передбачено використання каната, який за своїм функціональним призначенням не може використовуватись для атракціонів. Ця помилка зрештою і призвела до обриву каната. Водночас директор товариства затвердив цей технічний проєкт.
У квітні 2024 року перед передачею атракціону в управління ФОПу для отримання дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою було проведено експертизу канатної переправи. Втім експерт приватної експертної установи, акредитованої Державною службою України з питань праці, не звернув уваги на  невідповідність встановленого канату цільовому призначенню.
У свою чергу ФОП, що експлуатував атракціон, згідно з інструкцією повинен був здійснювати його щоденний огляд перед початком роботи та реагувати на неналежний стан каната.
Колишній інженер з технічного нагляду КП «Плесо», який відповідає за безпечну експлуатацію об’єктів комунального підприємства, також згідно з посадовими обов’язками повинен був здійснювати належний контроль за станом атракціону.
Досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, чиї дії чи бездіяльність призвели до трагічної загибелі відвідувача канатної переправи.
Розслідування проводять слідчі Печерського управління поліції за оперативного супроводу УСР м.Києва ДСР Нацполіції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin