Вінницька міська рада повідомляє, що кіберполіція розробила рекомендації як діяти, якщо випадково розкрили дані своєї платіжної картки чи інтернет-банкінгу на підозрілому сайті.

Отже, якщо це сталося, правоохоронці радять не панікувати та дотримуватися таких кроків:

  • Зателефонуйте до банку. Використовуйте номер, зазначений на звороті вашої картки. Це – найшвидший спосіб зв’язатися з банком і отримати необхідну допомогу.
  • Попросіть банк негайно заблокувати кошти на вашому рахунку, щоб запобігти несанкціонованим трансакціям.
  • Якщо вже відбулося несанкціоноване списання коштів, вимагайте блокування всіх подальших трансакцій. Також надайте звернення до банку-отримувача коштів щодо їх блокування та повернення.

Якщо ви вважаєте, що шахраям відомі ваші логін і пароль від акаунту в соціальних мережах чи іншого сервісу,  перевірте всі активні сеанси на тому сервісі, де ви підозрюєте шахрайство. Це можна зробити в налаштуваннях безпеки вашого акаунту. Закрийте всі сеанси, які вам незнайомі або які розміщені в підозрілих місцях. Це допоможе запобігти подальшому несанкціонованому доступу до вашого акаунту.

Також правоохоронці зазначають, що якщо ви потрапили в подібні ситуації,  то реагувати потрібно швидко. Кожна хвилина може бути важливою для запобігання фінансовим втратам. Бережіть себе та свої гроші!

Більше про правила безпечної поведінки в інтернеті читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів: https://promo.bank.gov.ua/payment-security/.

Що робити коли випадково надали дані своєї платіжної картки чи інтернет-банкінгу на підозрілому сайті. Поради від кіберполіції