Виплати для військових на передовій: як їх фінансуватимуть
Роз’яснення дав Данило Гетманцев.
Гетманцев пояснив, з яких джерел будуть фінансуватися виплати для тих, хто на «нулі» та у зв’язку з загибеллю військових.
«Перше. За рахунок податків, які ми всі разом із готовністю і розумінням будемо сплачувати в обсязі, необхідному нашим військовим. Стільки, скільки буде потрібно. Звісно перевіряючи кожну копійку, яке йде на утримання війська, і доганяючи мародерів, які наживаються на війні. Друге. За рахунок внутрішнього боргу, тим більше тут є куди рухатись в плані залучення ресурсу, насамперед, банків», – сказав він.
За його словами, усі масштабні війни за великим рахунком фінансувались коштом податків та державного боргу.
«Можна прослідити чітку історію становлення податкових систем і боргових інструментів у прив’язці до війн у Європі та Америці», – пояснив він.
Також Гетманцев прокоментував пропозиції щодо перерозподілення грошей з марафонів, скорочення держапарату.
«Скажу так, минулого року поточне утримання війська за загальним фондом державного бюджету коштувало 5 млрд грн на день. Ви можете самі порахувати, скільки днів війни ми можемо профінансувати, намагаючись зекономити декілька мільярдів гривень на ефемерних державних видатках. Так, звісно, і це гроші, але це відверта дичина, коли вказують на ці кошти як на рішення. Кажу це не з політичних мотивів, бажання захистити чиїсь інтереси або навпаки сподобатись, а просто зважаючи на елементарну математичну не співмірність величин», – додав він.
За словами Гетманцева, треба точно сторонитись фінансування за рахунок емісії.
«Бо бюджетна емісія провокує інфляцію і девальвацію. І так, це теж податок, але податок нечесний і податок, що відчутно бʼє по найменш незахищеним громадянам і економіці. Емісія – це точно остання опція, яка буде «на столі», – резюмував він.