Верховна Рада проголосувала за збільшення податків: що зміниться
Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №11416д щодо збільшення податків. Рішення підтримало 247 парламентарів, повідомив народний депутат від фракції «Голос», заступник голови комітету ВР з питань податкової політики Ярослав Железняк.
Також парламентарі ухвалили поправку до закону, яка залишає військовий збір для військовослужбовців на рівні 1,5%.
Ці зміни запровадять “заднім числом” – від 1 жовтня, і вони діятимуть до кінця того року, в якому завершиться воєнний стан.
Документ передбачає:
- Підвищення військового збору з 1,5% до 5% від доходів фізичної особи. Воно не стосуватиметься військових.
- Запровадження військового збору для платників єдиного податку ІІІ групи у розмірі 1% від доходу.
- Запровадження військового збору для ФОП І, ІІ та ІV груп у розмірі 10% від мінімальної зарплатні (нині 8000 грн на місяць).
Закон також передбачає зміни в оподаткуванні банків та фінансових установ. Банки мають сплатити 50% податку на прибуток у 2024 році. А фінустанови (крім страховиків) – 25% від прибутку, починаючи з 1 січня 2025 року.
У законі є й окремі “секторальні” зміни. Наприклад, він визначає, як АЗС мають здійснювати авансові платежі податку на прибуток – у розмірі 30, 45 або 60 тис. грн залежно від типу заправки за кожне місце продажу пального. Також він прив’язує до курсу євро ставки авансових податкових внесків для пунктів обміну валют. Такий внесок становитиме 700 євро за кожен пункт обміну валюти у Києві, 600 євро – у містах з населенням понад 50 тисяч мешканців та 200 євро для решти населених пунктів.
Крім того, закон звільняє від оподаткування доходів, отриманих за програмою “Зроблено в Україні”, а також подовжує звільнення від оподаткування благодійної допомоги з бюджетів інших держав.
Прикметно, що закон передбачає перехід із щоквартальної на щомісячну звітність підприємств та компаній щодо виплат фізичним особам. Це сприймають як ознаку того, що уряд таки готується запровадити економічне бронювання на основі рівня зарплат.