В Україні учнів 1-4 класів годуватимуть у школах безкоштовно
До кінця 2024 року в українських школах учні початкових класів харчуватимуться безкоштовно. На ці потреби з державного бюджету виділили два мільярди гривень.
Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.
“Від жовтня уряд забезпечить безоплатним одноразовим харчуванням учнів 1–4 класів. Для цього за ініціативою президента України Володимира Зеленського на 2024 рік з бюджету виділено два мільярди гривень, які будуть передані місцевим громадам у формі субвенції”, — зазначили у відомстві.
У МОН нагадали, що раніше гарячими обідами забезпечували лише учнів пільгових категорій, а фінансування покривалося коштом місцевих бюджетів. Державна субвенція допоможе гарантувати належний рівень харчування для усіх учнів початкових класів, а також сприятиме формуванню правильних харчових звичок з раннього віку.
В усіх закладах загальної середньої освіти країни будуть створені однакові умови для організації харчування. Субвенція може бути використана як для придбання харчових продуктів, так і для оплати послуг кейтерингу або аутсорсингу.
Основні умови для надання субвенції:
- Гаряче харчування організовується для всіх учнів початкових класів (1–4 класи).
- У закладі освіти організовано процес очного навчання або поєднується очне з дистанційним.
- Заклади освіти можуть організовувати харчування самостійно через аутсорсинг або співпрацювати з підприємствами, що займаються кейтерингом.
- Розрахунок вартості гарячого харчування для учнів початкових класів не має перевищувати вартість харчування для учнів 5-11 (12) класів.
Реформа шкільного харчування
Ця реформа була ініційована першою леді України Оленою Зеленською для забезпечення дітей якісним повноцінним харчуванням у закладах освіти, а також формування культури здорового харчування та поширення її серед українських родин.
“Шкільний обід є важливим елементом турботи про добробут дітей в умовах російської агресії, він закладає основу для їхнього здорового майбутнього, а також є елементом захисту кожного учня (учениці) незалежно від того, чи він (вона) живе у великому місті, чи в малій громаді”, — додали в МОН.