Вінниця
29.04.2025
13.09° C
Вгору

Укус викликає температуру 40°C та опік шкіри: в Україні прокинулися небезпечні сколопендри

На людній вулиці міста Південне, що в Одеській області, в розпал дня помітили незвичайну гостю — отруйну та агресивну багатоніжку, відому як сколопендра.

Цей несподіваний контакт із рідкісною твариною зафіксувала журналістка видання “Гривна”, якій вдалося зробити фото, перш ніж сколопендра кинулася просто на її камеру.

Сколопендра, довжиною близько 12–14 сантиметрів, виявилась не лише великою, але й вкрай агресивною. Хоча зазвичай ці хижаки активні вночі, цього разу одна з них вирішила продемонструвати характер удень. Тварина не лише не злякалась людини, яка її фотографувала з відстані, а й рішуче атакувала об’єктив камери. На щастя, напад не мав наслідків: сколопендру злякала автівка, що проїжджала повз.

Ці отруйні багатоніжки живуть переважно в південних регіонах України та в Криму. Вони надають перевагу теплим і вологим умовам, а тому зустріти їх у місті — явище рідкісне. Востаннє схожі інциденти фіксували ще в 2013 році, коли мешканці одного з селищ біля Одеси масово скаржились на появу сколопендр у своїх будинках.

Однак не всіх лякає така небезпечна сусідка. На онлайн-платформах, зокрема на olx.ua, вже з’явилися оголошення про продаж сколопендр. Продавці з Одещини пропонують отруйних тварин навіть з доставкою поштою. Один із них має аж десять екземплярів, інший — одну, але велику.

Небезпечних багатоніжок також нещодавно бачили на Миколаївщині та Дніпропетровщині. На Херсонщині сколопендри тероризували літнє подружжя: тварини повзали по хаті, заповзали у ліжко і навіть покусали господиню настільки серйозно, що довелося звертатися до медиків.

Фахівці застерігають: поява сколопендр у нових регіонах може свідчити про зміни клімату. Глобальне потепління поступово змінює екосистему, створюючи сприятливі умови для виживання видів, які раніше були характерні лише для півдня країни.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin