Вінниця
28.12.2024
1.67° C
Вгору

У Вінниці скажений кіт покусав шістьох людей: деталі інциденту

Як повідомили у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, у Вінниці в мікрорайоні Пирогове кіт із неадекватною поведінкою, що може свідчити про сказ, травмував щонайменше шістьох людей, серед яких є дитина. Тварина втекла, її не знайшли. Постраждалі перебувають під медичним наглядом, їм призначено профілактичні щеплення.

«Кіт – середнього розміру, сіро білий. 24-25 грудня його бачили між храмом Покрови Пресвятої Богородиці та Національним музеєм-садибою М.І. Пирогова, а також у дворах прилеглих будинків. Звертаємося до всіх, хто мав контакти з цим котом: будь ласка, зверніться по медичну допомогу до травматологічного відділення для профілактичного лікування. Зволікати з візитом до лікаря не можна», – йдеться у повідомленні.

У Центрі також повідомили, що Вінницька область впродовж останніх 10 років посідає перше місце серед областей України за реєстрацією сказу серед тварин. З початку 2024 року на території області зареєстровано 94 випадки захворювання на сказ серед тварин.У вересні 2023 року в області було зареєстровано випадок сказу в людини. Укушений домашньою кішкою 61-річний чоловік не звернувся по медичну допомогу своєчасно, що призвело до смерті.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини. Розвивається внаслідок укусу або ослинення хворою твариною, викликає тяжкі ураженнями центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням медичної допомоги смерть неминуча.

Джерело і резервуар збудника сказу – дикі та свійські хижі тварини. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, для яких укуси – це інстинктивна реакція для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Інкубаційний період сказу в людини, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року. Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. У процесі поширення вірусу сказу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Рекомендації фахівців для профілактики сказу:

  • регулярно вакцинувати свійських, домашніх тварин;
  • уникати контактів з потенційно небезпечними тваринами.

Обов’язковому щепленню підлягають люди:

  • яких покусали тварини, хворі (або з підозрою) на сказ, навіть за найменших ушкоджень шкіри;
  • покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
  • подряпані тваринами з неадекватною поведінкою, яка може свідчити про захворювання на сказ (або в разі потрапляння слини таких тварин на подряпини чи слизову);
  • які зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами.

Якщо вас укусила тварина негайно зверніться до лікаря! Не нехтуйте небезпекою! Бережіть життя і здоров’я!.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin