У Вінниці перевірили лікарні на доступність для людей з інвалідністю
Вінницька громада продовжує працювати над створенням безбар’єрного середовища, враховуючи потреби людей з інвалідністю, ветеранів та маломобільних груп населення. Це дозволяє забезпечити рівний доступ до суспільного життя для всіх громадян. Минулого тижня у Вінниці комісія з оцінки ступеня безбар’єрності перевірила доступність комунальних лікарень – Центру матері та дитини та Вінницької міської клінічної лікарні №3, які знаходяться в районі Старого міста.
Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Ця робота у Вінниці триває в межах Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки, розповідає директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська. За її словами, для тематичних перевірок у склад комісії залучені різні представники виконавчих органів, зокрема департамент архітектури та містобудування, департамент комунального майна, департамент охорони здоров’я, КП «Муніципальна варта» та Агенція просторового розвитку, а також представники громадськості.
«Ми маємо намір систематизувати принципи безбар’єрності задля створення належних умов, щоб вінничани та гості міста почувалися комфортно всюди – на вулицях міста, у транспорті, у центрах надання послуг, у закладах освіти, культури та охорони здоров’я. Першочерговими закладами для досліджень стали комунальні медичні установи й найближчим часом плануємо перевірити всі лікарні, куди щоденно звертається безліч людей, серед яких і особи з інвалідністю. Напередодні обстеження вже провели у міській клінічній лікарні №1», – сказала Ольга Ремешевська.
Вона також зауважила, що системна робота над безбар’єрністю розпочалась ще у 2004 році. Відтоді міська влада продовжує вдосконалювати простір з урахуванням потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
«Наша мета зробити простір, який був би доступним для кожної людини. Лікарні у Вінниці також тривалий час працюють в цьому напрямку та покращують інфраструктуру. Під час перевірки ми мали змогу переконатися, що фізична доступність відповідає нормам. Надалі будемо перевіряти разом з комісією й інші будівлі комунальної власності, зокрема дитячі садочки та школи», – додала Ольга Ремешевська.
Власне, під час перевірки комісія обстежувала прилеглу територію лікарень, заїзди та наявність паркувальних місць для людей з інвалідністю, вхідну групу – сходи, пандуси, ширину дверей, наявність порогів, перевіряли санітарно-гігієнічні приміщення, а також палати.
Заступниця начальника відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку ВМР Євгенія Штельмах додала, що під час цієї роботи складали акти про результати перевірок, щоб згодом представники комісії могли запропонувати рекомендації як правильно адаптувати простір закладів для зручності всіх відвідувачів.
«В межах нашої роботи ми вимірюємо нахил пандуса, висоту поручнів, які мають відповідати державним будівельним нормам інклюзивності для зручності пересування людей на кріслах колісних. Крім того, в роботі низка інших пунктів для перевірки. Критичних зауважень щодо інфраструктурного облаштування цих двох лікарень немає», – розповіла Євгенія Штельмах.
Схожі публікації
Вивчення української, англійської та польської: у Вінниці презентували «Мовний простір» для людей 60+
18 листопада у Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування презентували новий проєкт «Мовний простір», який об’єднав
Без нього не обходиться жодне весілля! Ілля Найда у п’ятницю у Вінниці з великим концертом
Ілля Найда у п’ятницю з великим концертом виступить у Вінниці. Його голос обожнюють дівчата, а пісні не сходять з денсполів! Без нього не
Відключення світла на Вінниччині 19 листопада: орієнтовний графік
18 листопада АТ «Вінницяобленерго» опублікувало оновлений графік відключень електроенергії на Вінниччині. Про це повідомили на сайті товариства. «Друзі, так сталося,