У Вінниці цьогоріч планують облаштувати близько 10 пандусів у житловому секторі

У Вінниці розпочали заплановане на цей рік встановлення пандусів в житловому секторі міста. Перші роботи стартували біля житлового будинку на вулиці Андрія Первозванного, 52-А. А загалом протягом 2025 року в громаді наразі планують встановити щонайменше 10 пандусів та підйомників.
Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.
“Пандуси біля житлових багатоповерхівок міста ми встановлюємо, реагуючи на звернення людей з інвалідністю, які проживають в тому чи іншому будинку. Зважаючи на виклики часу, потреба в інклюзії зростає, адже з війни повертається чимало військових з тими чи іншими пораненнями. Тому ми маємо докладати зусиль, щоб у міру можливостей створити у місті комфортні умови пересування для маломобільних містян”, – розповідає директор департаменту житлового господарства міської ради Віталій Місецький.
Пандуси потребують не лише люди з інвалідністю, а й батьки з дитячими візочками, вінничани старшого віку, люди, які зломали ногу та тимчасово пересуваються на милицях та інші. Загалом таких людей близько 40 %. Створення інклюзивного середовища в громадах – це сучасні європейські стандарти.
“На жаль, раніше, за часів радянської забудови, ці питання не брались до уваги, тому нині, в міру наших можливостей, ми маємо виправляти ситуацію. Тому цього року, ми не лише будемо встановлювати пандуси біля входу до будинків, а й розглядати можливість застосування інших технічних рішень. Зокрема, мова йде і про переобладнання в інклюзивний ліфта на Зулінського ”, – каже Віталій Місецький.
Щодо пандуса на Андрія Первозванного, 52-А, то його облаштовують перед першим під’їздом. Роботи виконують коштом міського бюджету.
Якщо мешканці будинку бажають, щоб біля їхнього під’їзду з’явився пандус, вони можуть звернутися до департаменту житлового господарства. Номер телефону: (0432) 59-51-24.
Рішення про облаштування такої конструкції ухвалюватимуть на підставі того, чи проживають у будинку маломобільні групи населення, а також зважаючи на технічні та фінансові можливості.
Довідка. В 2024 році в громаді встановили 17 пандусів. З них три – це підйомники. Вони встановлюються там, де немає технічної можливості облаштувати великогабаритний пандус, адже їх монтаж не потребує великого простору.