Соціальний захист під час війни: про що йшлося на засіданні Ради Поважних у Вінниці
20 листопада пройшло чергове засідання Ради Поважних при міському голові. Цей консультативно-дорадчий орган об’єднує досвідчених фахівців із різних сфер, людей старшого віку, очолюваних Іваном Михайлюком. Учасники ради обговорюють актуальні питання, важливі для соціального розвитку громади.
Про це інформує Це Вінниця, друже, посилаючись на Вінницьку міську раду.
На засіданні розглянули основні аспекти соціального захисту окремих малозахищених верств населення. Про це розказала директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
«Звісно, під час війни найголовніше це безпека та оборона, адже Україна бореться із зовнішнім ворогом, потерпає від масованих атак. Проте не забуваємо й про інший пріоритет – “Турбота”, який визначила Вінницька міська рада і за яким ми працюємо вже рік. Наше основне завдання – надавати підтримку мешканцям громади у такий важкий час. Це і матеріальна допомога, муніципальні пільги, державні гарантії, продуктові набори. А також останній час зріс попит на психологічну підтримку», – зауважила Валентина Войткова.
Директорка департаменту соціальної політики представила Звіт щодо реалізації соціальної політики у ВМТГ за 9 місяців 2024 року. Головним документом, яку розробив профільний департамент і за яким він працює, є комплексна програма «Основні напрямки соціальної політики у Вінницькій МТГ». А усі муніципальні пільги включені у «Програму підтримки Захисників і Захисниць».
Валентина Войткова зазначила, що управління соціального захисту населення надали з початку року понад 84 тисяч послуг громадянам. У місті працює Єдиний муніципальний реєстр осіб, які мають право на пільги, гарантії та компенсації.
«Важливо, що у Вінниці наразі зареєстровані 43 359 внутрішньо переміщених осіб. Усі муніципальні програми, на які мають право вінничани, розповсюджуються і для тимчасових переселенців, зокрема, й щоквартальна матеріальна допомога», – додає Валентина Войткова.
На засіданні обговорили й роботу помічників ветеранів. Члени ради відзначили важливість роботи фахівців із супроводу та унікальність такої інституції, як «Сервісний офіс у справах ветеранів» у Вінниці, для всієї України. Також зупинилися на муніципальних пільгах для родин полеглих Захисників, які надають у громаді.
Результати засідання підсумував голова Ради Поважних Іван Михайлюк.
«Рада Поважних складається з людей, які працювали у різних галузях: це є міське господарство, і енергетика, і наука. У цих представників є великий досвід, знання, певна практика, яку можна застосувати для розвитку міста, зокрема, для соціального захисту населення. Особливо це важливо у нелегкий для України та всіх нас воєнний час. Однозначно наразі є й позитивні зміни: це робота помічників ветеранів, допомога ВПО, заходи задля оборони та безпеки країни. Сподіваємось, що досвід та професіоналізм представників Ради Поважних будуть слугувати на благо міста», – говорить Іван Михайлюк.
Схожі публікації
Вінницьких водіїв закликають не перешкоджати роботі снігоприбиральної техніки
Сьогодні, 21 листопада, Вінницю засніжило. Тому спецтехніка для прибирання вулиць вже працює. Про це йдеться на
Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб передав бійцям 59-ї бригади FPV-дрони, Mavic 3-T, «буржуйки» та окопні свічки
Щоб зігріти руки й для знищення ворога: команда МКГШ здійснила чергову - вже 17-ту - передачу
У Вінниці вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Саме 11 років тому, на Майдані Незалежності