Вінниця
15.01.2025
0.33° C
Вгору

Попри ампутацію руки: ветеран з Вінниччини створює дрони для ЗСУ та навчає молодь

Ветеран із Вінниччини В’ячеслав Стражець, попри ампутацію правої руки, не лише пройшов довгу реабілітацію, а й створив власне виробництво дронів для ЗСУ. Завдяки гранту та підтримці побратимів він виготовляє безпілотники, які допомагають захисникам на передовій. Водночас В’ячеслав ділиться знаннями з молоддю, навчаючи їх створювати дрони для майбутнього України.
Про це він розповів в етері Армія FM.

У лютому 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення, В’ячеслав Стражець приєднався до місцевої роти охорони, а пізніше потрапив до окремого стрілецького батальйону “Ангели”. Разом із побратимами він обороняв Авдіївку.

У травні 2022 року під час виконання бойового завдання на Донбасі, в районі Авдіївки, В’ячеслав Стражець потрапив під мінометний обстріл. Внаслідок цього обстрілу він отримав поранення, яке призвело до ампутації правої руки. Медики змогли відновити функціонування лівої руки.

Реабілітація тривала понад півтора року. У цей період його найбільше підтримувала родина, побратими та друзі.

“Дружина та діти були поруч у найтяжчі моменти. Їхня підтримка допомогла не лише фізично, а й морально”, — поділився ветеран.

Попри поранення, В’ячеслав вирішив не здаватися. Ще під час реабілітації він почав вивчати конструкцію дронів за допомогою відео на YouTube та онлайн-курсів. Перший безпілотник він зібрав разом із сином, і хоча він не був досконалим, це стало початком великої справи.

“Спочатку дрони були цивільними, але згодом ми адаптували їх для військових потреб”, — розповів В’ячеслав.

За порадою друзів В’ячеслав подав заявку до Українського ветеранського фонду та отримав грант. Завдяки цій підтримці він закупив обладнання та розширив виробництво.

Нині у його команді працюють чотири ветерани, які спільно виготовляють дрони для потреб ЗСУ.

“Більшість працівників — це мої побратими, з якими ми разом служили. На жаль, не всіх охочих можемо прийняти, але наша команда дуже згуртована”, — додав ветеран.

Окрім виготовлення дронів, В’ячеслав ділиться своїми знаннями з учнями однієї зі шкіл у Жмеринці. Він викладає модуль “Безпілотні літальні апарати” в рамках предмета “Захист України”.

“Діти із захопленням вивчають конструкцію дронів, пілотують на симуляторах, а потім і справжніми безпілотниками. Вони вражають своєю цікавістю та наполегливістю”, — розповів В’ячеслав.

Нині дрони В’ячеслава використовують не лише військові його батальйону, а й інші підрозділи. Особливе місце займають замовлення від волонтерів та батьків загиблих героїв, які хочуть увічнити пам’ять про своїх синів.

“Ми постійно підтримуємо зв’язок із пілотами, враховуємо їхній досвід і вдосконалюємо наші моделі”, — підсумував ветеран.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin