Вінниця
26.04.2025
16.05° C
Вгору

«Паланська печеня» з села Красненьке потрапила в перелік нематеріальної культурної спадщини Вінниччини

Технологію приготування «Паланської печені» з Красненького включили до Місцевого переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини.  Страві понад 80 років, вона є символом родинних традицій та історії краю. Її на засіданні Експертної ради представили Ніна Метельська та Надія Шуляк.

Відбулося знакове засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Департаменті гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації. На ньому 17 квітня ухвалили рішення про включення до Місцевого переліку елементів нематеріальної культурної спадщини технології приготування традиційної страви села Красненьке Іллінецької міської громади — Паланської печені. Про це повідомили на сторінці у Фейсбук «Культура Іллінеччини».

Це справжній привід для гордості! Адже «Паланська печеня» — не просто страва, а частина історії, родинної традиції й душі нашого краю. Вона увібрала у себе тепло поколінь, що передавали рецепт з рук у руки, зберігаючи автентичний смак і дух рідної землі.

Гідно представили цей унікальний елемент нематеріальної культурної спадщини: директорка Красненьківського сільського Будинку культури Ніна Метельська та художня керівниця зразкового аматорського дитячого фольклорно-етнографічного колективу «Самоцвіти» Надія Шуляк.

— Рецепту понад 80 років. Ця страва вважалася святковою та мала свої певні секрети приготування. Чому «Паланська»? Бо Паланкою називався великий куток села Красненького, де жили гарні господарі-хлібороби. За переказами, саме там було козаче поселення «Паланка», що межує з селами В’язовиця та Жорнище. Саме з Паланки, від бабуні Катерини і походить однойменна святкова страва», — йдеться у повідомленні.

Включення «Паланської печені» до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини стало справжньою спільною перемогою для Іллінецької громади.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin