На Вінниччині зросли ціни на хліб: причина
На Вінниччині ціни на хліб зросли на 13,4 % в середньому. Такі дані Держстату за січень-жовтень 2024 року.
Про це Суспільному повідомила начальниця відділу збирання і ведення даних статистики цін Ірина Собчук.
“Хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку здорожчав на 16,4%, з борошна першого ґатунку — на 13,3 %. Відповідно середня споживча ціна становить 47 та 44 гривні за кілограм. Хліб житній, житньо-пшеничний зріс у ціні на 15% — до 41 гривні за кілограм, ціна на батон зросла на 6,4% і становить майже 27 гривень за 500 грамів”, — розповіла Ірина Собчук.
Серед причин здорожчання хлібобулочної продукції виробники називають підвищення вартості сировини, енергоносіїв та логістики.
“Вагомою причиною є енергоносії, здорожчання пального, муки, яка за останній місяць піднялася в ціні в чотири рази. Ми в цьому місяці дорожчали два рази. Найдешевший хліб — це соціальний, 600 грамів коштує 15 грн. Він зроблений з вищого сорту муки. Цей хліб не здорожчав за два місяці жодного разу, але з вересня — на 3 гривні”, — розповіла директорка “Лука-пекарні” Алла Єроміна.
За словами інженера-технолога хлібопекарського підприємства у Липовці Світлани Козак, зростання ціни прогнозують і надалі. З літа їхня продукція здорожчала вдвічі.
“Ми з червня підняли ціни на 10% і у вересні — на 10%. Це по 2 гривні. Але далі буде здорожчання продукції, бо складники: борошно, цукор, яйця – все здорожчало від 10% до 35%. Начинки – здорожчали до 40%. Тому прогнозуємо, що з грудня буде знову здорожчання нашої продукції на 10%. Під час відключення світла ми використовуємо генератори, це теж впливає. Хліб спекти можемо, але нам його треба вивезти. Теж немає кому”, — сказала Світлана Козак.
За її словами, ще один виклик сьогодення — це “кадровий голод”.
“Ми використовуємо турецьку технологію посадки хліба. Це дуже важка процедура. Жінка з такою роботою не справиться, а вісім наших пекарів уже мобілізовані. Броні нам не продовжили, дуже потрібні чоловік та бронювання на інженерно-технічний склад, на водіїв і на пекарів”, — додала технолог.
Керуюча одного із вінницьких магазинів Тетяна Синкевич розповіла, що в їхній торговій мережі найдешевший хліб — це соціальний, його печуть самі.
В нас є соціальний хліб. Він найдешевший, ми печемо його самі”, — розповіла Тетяна Синкевич.