Вінниця
14.12.2024
-10.98° C
Вгору

На Вінниччині з початку року троє людей померли від лептоспірозу

В головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомили, що майже вся територія України залишається ензоотичною щодо лептоспірозу. Лептоспіроз – небезпечна  зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira.

«За інформацією ДУ « Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ  України, станом на 24.10.2024 року на території Вінницької області зареєстровано 11 випадків даного захворювання із них 3 летальних. Дані випадки реєструвались: по три випадки в м.Вінниця та Гайсинському районі, по одному випадку у Могилів-Подільському, Жмеринському та Тульчинському районах,  перебіг захворювання  важкого ступеня тяжкості, який закінчився летально», – йдеться у повідомленні.

Держпродспоживслужбі зазначили, що всі випадки захворювання на лептоспіроз впродовж 2024 року були зареєстровані в осіб чоловічої статі, вікова структура від 14 – 62 років. Такий розподіл за статтю тісно пов’язаний з переважаючим в області шляхом і місцем інфікування, у даних випадках зараження відбулось під час купання та риболовлі. Спостерігається сезонне збільшення захворюваності на лептоспіроз: серпень – 8 випадків

«Джерелами інфікування лептоспірозом були гризуни, водний фактор передачі захворювання (купання в стоячій воді річки с.Немія, ставка с. Джугастра, річки Сіб смт.Дашів, ставка с.Махнівка, с.Тарасівка, р.Південний Буг та озера  в районі «Тяжилів» у м.Вінниці). У трьох випадках (Могилів-Подільський, Тульчинський  районах та м.Вінниця) Лабораторне підтвердження лептоспірозу спостерігалось у всіх випадках. Серед етіологічного спектру переважає збудник серогрупи L.Canicola (44,4%), L.Icterohaemorrhagiae (33,3%), L. Tarassovi, (11,1%), позитивний ПЛР (11,1%)», – йдеться у повідомленні.

Фахівці надали рекомендації, які допоможуть попередити захворювання на лептоспіроз:

  • дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки з милом та обробляйте їх антисептиком;
  • не вживайте для пиття некип’ячену воду з відкритих водоймищ, неперевірених джерел;
  • уникайте  купання у водоймищах із стоячою водою або які використовують для водопою сільськогосподарських тварин;
  • захищайте джерела питної води та продукти харчування від доступу гризунів;
  • проводьте регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та місцях тримання худоби;
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни при догляді за худобою – доцільно працювати в рукавичках, регулярно мийте руки, не їжте і не палить під час роботи.
  • працюючи на присадибній ділянці, остерігайтесь поранень – користуйтесь відповідним одягом та взуттям, захисними рукавичками.
  • упорядковуйте території населених пунктів та власних садиб, не допускайте влаштування несанкціонованих звалищ побутових відходів – місць виплоду гризунів;
  • для профілактики лептоспірозу вакцинуйте свійських тварин.

Фото на головній ілюстративне

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin