На Вінниччині помітили рідкісного нічного гризуна– ліскульку руду

У природному парку «Кармелюкове Поділля», що знаходиться на території Ободівської громади Гайсинського району, 22 травня зафіксували рідкісного гризуна – ліскульку руду. Раніше цей вид у межах парку не спостерігали.
Про це йдеться на сторінці НПП «Кармелюкове Поділля».
«На більшій частині ареалу стан природних популяцій виду залишається більш-менш стабільним. Саме тому він, згідно Червоного списку МСОП, отримав охоронну категорію «відносно благополучний вид» (LC). Але в окремих регіонах спостерігається тенденція до зниження чисельності популяції виду. Тому вовчок ліщиновий занесений до Бернської конвенції (Додаток ІІІ. Види фауни, що підлягають охороні), а також до Директиви Європейського Союзу 92/43/ЄС «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори» (Додаток IV. Види рослин і тварин, що становлять особливий інтерес для Європейського Союзу, які потребують суворих заходів охорони)», – йдеться в публікації.
Вид є широко поширеним в лісовій смузі Європи та суміжних районів Азії. Він відомий з більшості західних, центральних та північних областей України. Особливо він характерний для лісових комплексів неморального типу.
Ліскулька є солітарним видом. Вона веде суто нічний спосіб життя.
За даними досліджень науковців, особини живуть у середньому 3 роки, наприкінці яких їхні зуби сильно зношуються. Найдовша відома тривалість життя дикої особини становила 4 роки. У неволі вони зазвичай живуть довше ‒ близько 4-6 років.
Вороги: влітку на ліскульку полюють хижі птахи Tyto alba (сипуха крапчаста) та Falco biarmicus (сокіл середземноморський), а взимку ліскульку розкопують Vulpes vulpes (лисиця звичайна) і Sus scrofa (свиня дика).
«Але ми не повинні забувати, що на сьогодні одним із головних ворогів тварин є ‒ ЛЮДИНА. Не забуваймо про це!», – зазначено в дописі.