Мобільні дитячі садки: в Україні запускають новий формат дошкільної освіти
В Україні планують впровадити мобільні дитячі садки, які надаватимуть освітні послуги дітям із використанням спеціально обладнаних транспортних засобів.
Як пише Освіта.UA. відповідний проєкт Положення про мобільний дитячий садок розроблений Міністерством освіти і науки за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Планується, що мобільні дитсадки зможуть надавати освітні послуги в транспортному засобі або мобільною командою педагогів в спеціально пристосованому стаціонарному приміщенні.
Мобільні дитячі садки створюватимуться за умови відсутності можливості створення закладів дошкільної освіти для дітей в територіальній доступності.
Головними завданнями мобільного дитячого садка стануть задоволення прав дітей на освіту, створення безпечного освітнього середовища та налагодження взаємодії з батьками на принципах педагогіки партнерства.
Місце розміщення (паркування) транспортного засобу (мобільного дитячого садка) повинно бути узгоджено із правилами дорожнього руху. МОН рекомендуватиме розміщувати мобільні садки в безпосередній близькості до дитячого ігрового майданчика або на площині, де можна облаштувати модульний/мобільний ігровий майданчик.
Основною формою організації освітньої діяльності у мобільному дитячому садку є очна, яка здійснюється, як правило, за визначеним графіком, але не менше двох разів на тиждень.
Діяльність мобільного дитячого садка рекомендовано здійснювати не менше ніж впродовж 5 місяців протягом календарного року, з графіком роботи з кожною групою дітей не менше ніж двічі на тиждень протягом двох годин.
Планується, що фінансування діяльності мобільного дитячого садка здійснюватиметься за рахунок коштів засновників, бюджетних асигнувань, батьківських внесків або благодійної допомоги.
Наразі проєкт Положення про мобільний дитячий садок винесений для громадського обговорення, що триватиме до 22 січня 2025 року.
Схожі публікації
У вінницьких садочках створять нові групи для дітей з особливими освітніми потребами
У січні 2025 року у вінницьких дошкільних закладах освіти відкриють нові інклюзивні групи. Таке рішення ухвалили
Кабмін розподілив резерв освітньої субвенції: скільки передбачили Вінниччині
Уряд здійснив розподіл резерву освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2024 році. Відповідне рішення прийнято
Міносвіти хоче повернути до України щонайменше 100 тисяч іноземних студентів
В Україні мережа закладів вищої освіти була побудована для значно більшої кількості людей, ніж є сьогодні,