У березні всі активно залучаються до садових робіт, тому радимо не зволікати та розпочинати обрізку винограду. Дуже важливо обрізати виноград вчасно, оскільки невеличке запізнення, і урожай можна втратити.
Зрізати пагони винограду треба за певною схемою. Завдяки правильному обрізанню залежить наскільки якісно та рясно вродить виноград.
Видаляння пагонів є необхідним для рослини. Насамперед виноград треба звільнити від зайвих пагонів, видалити сухі та хворі лози. Також обрізка підвищує врожайність та покращує смак винограду.
Найкраще обрізати виноград у березні, для північних регіонів – у квітні. Та в будь-якому випадку треба орієнтуватися на погоду. Якщо температура повітря прогрілася до + 5 градусів, то можете братися до дій.
Не затягуйте з обрізанням, оскільки після того, як почнеться сокорух, рани після обрізки будуть гірше гоїтися, а то й взагалі можна втратити урожай. Важливо обрізати рослину заточеним стерильним секатором. Товті стебла обрізайте гострим ножем або гілкорізом. Користуватися пилкою не можна.
Обрізання залежить від віку. У перші три роки треба обрізати майже всі гілки винограду та залишити лише 2 чи 3 найміцніших пагони, які обрізають до 2-х здорових бруньок.
Після четвертого року та й всі наступні з куща винограду треба обрізати хворі, висохлі та пошкоджені гілки. Міцну та здорову лозу треба залишати товщиною не менше, ніж 5 міліметрів. Довгі пагони підв’яжіть в горизонтальному положенні.
Лайфкоуч Esteban Polidura поділився ефективними способами того, як впоратися з булінгом і не зламатися під тиском
Інтернет сповнений порад, як швидше впоратися із застудою, але не всі з них допомагають. Дізнайтеся про
Овочі – це особливо важливі продукти для дітей. Бороколі, помідори, огірки, баклажани та багато інших плодів