Історія вінницьких майстринь, які шиють адаптивний одяг для поранених військових (фото)
Дівчата- майстрині шиють адаптивний одяг для поранених військових у Вінниці. Цю дивовижну історію повідомляє Суспільне, посилаючись на розповідь координаторки місцевого підрозділу “швейної роти” Юлії Гнатюк.
Ательє відкрили у січні 2024 року і вже протягом цього часу виготовили понад 500 речей. Там відшивають штани, футболки, спідню білизну, подушки-кісточки та формують торбинки турботи.
“Вони відрізняються тим, що в адаптивних є планочка на липучках. В звичайних він зашитий. Він дає доступ до конструкцій, під час перев’язки, чи щоб зробити укол, дуже зручно. Ще є труси адаптивні, також з планочкою збоку”, розповіла Юлія Гнатюк.
У січні цього року Юлія Гнатюк створила ательє та стала координаторкою місцевого підрозділу. У її команді 8 людей. Працюють у будні після роботи та на вихідні. Розповіла, наразі через зниження температури багато замовлень на штани та худі. Завжди на спідню білизну.
Окрім адаптивного одягу відшивають і подушки-кісточки. Юлія Гнатюк, сказала таке замовлення отримали від поранених.
“Подушку-кісточку хлопці використовують, щоб підкласти їх під руку, під ногу, під спинку. Коли хлопці лежать в лікарнях з металевими конструкціями, то не завжди є можливість повернутися на той самий бочок чи ногу підняти, тому подушка-кісточка вона їх рятує.
Найбільші витрати — це тканина, каже Юлія. Її закуповують за донати.
Гроші збирають і на торбинки турботи, які формують власноруч. В них, розповіла волонтерка, пакують найнеобхідніші засоби гігієни для поранених військових.
За словами Юлії Гнатюк, одяг, який відшивають, раз на тиждень завозять до Вінницьких шпиталів. Наразі, зазначила Юлія Гнатюк будуть раді будь-якій допомозі від чистих речей, аби мати змогу переробити їх на адаптивний одяг для військових до робочих рук.