Архітектурні шедеври Козятина, які пережили століття
У Козятині, що на Вінниччині, збереглися архітектурні шедеври, які були збудовані понад сто років тому. Місто може похвалитися трьома важливими пам’ятками: знаменитим вокзалом, вражаючою водонапірною баштою та менш відомим, але не менш значущим, колишнім земським училищем.
Про це написали на сторінці Україна Інкогніта та опублікували світлини
Школа в стилі модерн
Колишнє земське училище побудоване у 1913 році за околицею села Козятин. Тому довгий час називалося «школою на полі». Тоді це було початкове чотирьох класне училище. Зараз у будівлі розміщується Козятинська загальноосвітня школа №9.
Козятинський вокзал
Будівля залізничного вокзалу зведена у вигляді пароплава.
Вокзал станції Козятин, вважається одним із найстаріших в Україні. Він побудований упродовж 1888 – 1889 років. Будівельними роботами керував архітектор Олександр Кобелєв, а вартість проекту на той час складала майже триста тисяч рублів (292 111 р.). На вокзалі бував голова Центральної Ради Михайло Грушевський, гетьман Павло Скоропадський, та інші. У 1987 році старовинна будівля вокзалу була внесена до переліку пам’яток архітектури місцевого значення.
Так виглядав вокзал до ремону в 2011 році:
Водонапірна вежа в Козятині
Вежа виконана в стилі модерн. Побудована у 1904-му році за проектом архітектора Олександра Кобелєва, який керував будівництвом Козятинського вокзалу.
На початку свого існування башта слугувала не лише як резервуар для води, а й як оглядова вежа.
Схожі публікації
На Вінниччині горіли приватні будинки та лазня (ФОТО)
За інформацією вінницьких рятувальників несправність пічного опалення призвела до пожежі приватного житлового будинку в місті Ямпіль.
Де у Вінниці не буде світла та води 15 січня: адреси та причини
У середу, 15 січня, усі служби Вінниці працюють у штатному режимі. Громадський транспорт курсує за графіками
Сьогодні Вінниця прощається з двома воїнами – Олегом Онищуком та Федором Зініним
Сьогодні, 15 січня, Вінниця схиляє голови у скорботі. У вічну путь громада проводжає земляків, які стали