Вінниця
05.06.2023
16.93° C
Вгору

Постраждалим від домашнього насилля міська рада виділила квартиру

У Вінниці міська влада активно розвиває напрямок  допомоги тим вінничанам, які постраждали від домашнього насильства. Відтепер для таких людей у місті працює денний центр соціально-психологічної допомоги особам та кризові кімнати. Про це повідомляє прес-служба ВМР. 

Від З липня 2019 року у Вінниці функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. У червні для цієї бригади міська рада придбала автомобіль. Це дало можливість оперативно реагувати на виклики людей, які зазнали домашнього насильства і потребують допомоги фахівців.  

У 2020 році місто Вінниця стало переможцем конкурсу «Міста, вільні від домашнього насильства» від представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. В рамках проекту у місті розпочав функціонувати денний центр соціально-психологічної допомоги.  

Виконавчі органи міської ради передали приміщення площею 109 м. кв. для функціонування денного центру та  2 квартири для кризових кімнат. 

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні взяв на себе зобов’язання забезпечення технічним оснащенням дані об’єкти. Також від фонду проведено навчання спеціалістів, буде організована інформаційна кампанія з протидії домашнього насильства і подальша підтримка спеціалізованих служб. Міська територіальна громада завдячуючи Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні залучила майже 1 млн грн на ці потреби, і робота продовжується. 

У приміщенні закладу зробили ремонт, закупили необхідне обладнання, техніку.  На базі центру працюватимуть кризові кімнати, де жінки разом із дітьми можуть перебувати не більше 10 діб. 

Це дасть можливість постраждалим, які зіткнулися з проблемою насильства, у денний час отримати психологічну підтримку, юридичні консультації, систему інтегрованих соціальних послуг, спрямованих на розвиток навичок безконфліктних сімейних комунікацій, розкриття внутрішнього потенціалу особистості. Також у центрі буде проводитися корекційна програма для жінок та дівчат, які постраждали від насильства, групи підтримки, тренінги та навчальні програми з метою якнайшвидшого подолання наслідків насильства.  

«Найбільша проблема – це коли жінка, часто разом із дитиною, тікає від кривдника, опиняється просто на вулиці.  Для цього створено кризові кімнати, які мають стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства. Вони працюватимуть як тимчасовий притулок, де постраждалі жінки разом з дітьми зможуть перебувати до 10 діб та отримати психологічну та юридичну допомогу, харчування і засоби особистої гігієни», – розповіла директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.  

Вінничани, які потребують допомоги, можуть звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної допомог. Контакти: м. Вінниця, вул. Соборна, 50  т. (0432)67-04-60,   093-900-15-60,   098-900-15-60. 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin