Вінниця
30.05.2023
19.98° C
Вгору

“Ніхто не буде скорочений з Вінницької ЦРКЛ”: міська влада поспілкувалася з медперсоналом

Ні пацієнти, ні медперсонал Вінницької районної лікарні не відчують змін після переходу закладу в комунальну власність міської громади. На цьому вчора, 25 січня, наголосила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович під час спілкування із колективом Вінницької районної лікарні. На зустрічі також були присутні голова Вінницької районної ради Ігор Шутак та директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш. Вони розповіли медичному персоналу, чому районна лікарня переходить у власність Вінницької міської територіальної громади та як працюватиме медичний заклад в подальшому. 

6 грудня 2020 року набрав чинності Закон № 1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року.

Цим документом передбачається, що усі заклади освітньої, культурної, соціальної та медичної сфери, які були у спільній власності територіальних громад району, а саме у власності Вінницької районної ради, мають у власність тих громад, на території яких вони розташовані.

«Нам усім складно приймати зміни, чи трансформації. Однак ми маємо виконувати те, що чітко прописано в законодавстві. Сьогодні від нас держава вимагає, щоб все майно, яке знаходиться у власності районної ради, було передано у власність територіальним громадам за територіальним принципом. Рано чи пізно ми вимушені будем це зробити, бо це чітко передбачено законом. Такі процеси відбуваються по всій країні», – зазначив голова Вінницької районної ради Ігор Шутак.

Заступниця міського голови під час спілкування з колективом Вінницької центральної районної лікарні розповіла, що суттєвих змін ні пацієнти, ні медичний персонал у функціонуванні закладу не відчують. 

«Для цього лікувального закладу єдине, що зміниться, – це власник. Лікарня перейде у місто як цілісна одиниця, тобто як окремий медичний заклад тільки буде уже не районна лікарня, а клінічна багатопрофільна лікарня Вінницької територіальної громади», – зазначила Галина Якубович. 

Після того, як заклад буде передано у власність міської громади, він має переукласти всі договори з НСЗУ.  Забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфекторами буде здійснюватися коштом міського бюджету, як і сплата за комунальні послуги та енергоресурси.

«Що стосується гарантій, які дає міська рада, – ніхто не буде скорочений. Всі, хто сьогодні працює в ковідних бригадах, матимуть такі самі муніципальні надбавки, як працівники міських лікарень, що лікують пацієнтів з ковідом. Ми доплачуємо лікарям 15 000 грн, середній медичний персонал отримує 10 000 грн додатково, а молодший – 8 000 грн. Працівники приймальних відділень і лабораторій мають інші надбавки: 5000, 3000 і 1500 відповідно. Для пацієнта теж нічого не зміниться, адже сьогодні законодавством визначено, що пацієнт має право вибрати, де йому лікуватися. Ваші пацієнти залишаться з вами, бо наразі люди часто обирають лікаря, а не заклад», – додала Галина Якубович. 

Директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш зазначив, що після передачі лікарні в комунальну власність міста, лікарню буде внесено в існуючі маршрути по наданню екстреної медичної допомоги вже як міський заклад, і надаватиме допомогу усім хто цього буде потребувати. Лікарня залишається в тому форматі, як вона була. Більш детально структуру медичних закладів можна буде бачити після того, як стихне епідемія COVID-19. 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin