Вінниця
09.06.2023
14.16° C
Вгору

“Лікарня як була лікарнею, так і залишиться”: чиновники пояснили, що буде з Вінницькою ЦРКЛ

В Україні та у Вінницькій області з 1 січня 2021 року, завдяки реформі децентралізації, змінюється адміністративний устрій. У процесі децентралізації, майно, яким опікувалася районна рада, має перейти у власність ОТГ на якій воно розташоване. Відтак медзаклади, якими опікувалися районні ради, мають змінити власника. Така доля чекає і на Вінницьку центральну районну клінічну лікарню, якою невдовзі керуватиме Вінницька міська рада. 

Відомо, що якщо районна лікарня не виконає цей перехід, то вона не зможе отримувати фінансування як з Нацслужби здоров’я України, так і за рахунок місцевих бюджетів. 

Днями на сайті Вінницької міськради опублікували рішення виконкому щодо надання згоди на безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Вінницького району в комунальну власність Вінницької міської територіальної громади комунального некомерційного підприємства “Вінницька центральна районна клінічна лікарня” Вінницької районної ради. 

Що отримають медики “районки після зміни власника? 

Одним з пріоритетів для новостворених ОТГ має стати розвиток медичної інфраструктури в регіоні. Це підтверджує ситуація з пандемією коронавірусу. Адже ті лікарні, про які дбала місцева влада, зараз надають ефективнішу допомогу мешканцям та отримують належну заробітну плату. Як розповіла заступниця міського голови Галина Якубович, після передачі Вінницької районної лікарні на баланс Вінницької ОТГ, медпрацівники, які працюють з хворими на коронавірус, відразу почнуть отримувати муніципальні виплати в рамках програми  “Вінничани важливі”.  

“У рамках програми “Вінничани важливі” з міського бюджету лікарям доплачують щомісяця по 15 тис. грн, медсестрам – по 10 тис. грн, молодшим медсестрам – по 8 тис. грн. Працівники приймального відділення по 5 тис. грн. Міська рада візьме на себе обов’язок оплату комунальних послуг у лікарні, забезпечення засобами індивідуального захисту, на ліки, бо НСЗУ оплачує тільки 20% від вартості ліків. Можу запевнити, що ніякої реорганізації, оптимізації кадрів не передбачається” – додає заступниця міського голови Галина Якубович.

Який статус отримає Вінницька ЦРКЛ? 

Заклад буде прийнятий як окрема юридична одиниця – стане комунальним підприємством, Вінницькою міською лікарнею, але поки без номера. Екс-директорка Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович пояснює, що після передачі районної лікарні на баланс міста Вінниці, статус медустанови не зміниться.  

“Лікарня як була лікарнею, так і залишиться. По Закону №1009 медзаклади переходять у власність тих територіальних громад, де вони розташовані графічно. У нас “районка” розташована на територіальній громади Вінницької ОТГ. Вчора представники міської ради та міськвиконкому спокійно пояснили медикам, що лікарня буде працювати і всі медпрацівники будуть обслуговувати пацієнтів. 

Чи зможуть пацієнти з інших районів відвідувати Вінницьку районну лікарню? 

“Якщо ми маємо направлення від сімейного лікаря, то ми можемо лікуватися в будь-якій лікарні, якій хочемо. Сьогодні Закон не прив’язує пацієнта до певної лікарні. Гроші за надані послуги оплачує НСЗУ.  Районна лікарня обслуговувала весь Вінницький район, якщо вони захочуть, то зможуть лікуватися надалі. Ні для кого не секрет, що частина Тиврівського та Гніванського району давно лікують у цій лікарні, хоча у них є своя. Тому цілком можуть продовжити отримувати медичні послуги, якщо захочуть”, – роз’яснює начальник патронатної служби голови обласної державної Людмила Грабович.   

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin